Akıllı Saat mi, Klasik saat mi, Yoksa Huawei Watch Gt 2 mi?

Huawei Watch Gt2
Huawei Watch Gt2

Uzun bir araştırma ve kararsızlık süreçlerinin sonucunda Akıllı Saat ve Klasik Saat almak konusunda kararsız kalanlar akıllı saat mi normal saat mi diye kara kara düşünenler için her ikisinin de harika bir bileşimi olan Huawei Watch Gt 2 yorum ve deneyimlerimi anlatmak istiyorum.

Yaklaşık 3 ay önce (Ağustos 2020) bir saat almaya karar verdim ve böylece araştırma sürecim başlamış oldu. Eğer benim gibi hayata sade bir açıyla bakan biriyseniz üzgünüm ki klasik saatler sadece olduğumuz zaman dilimini gösteren  aksesuardan öteye geçebilen bir eşya değil. Üstelik fiyat konusunda da oldukça yüksek noktalara varabiliyorlar. Ve özellikleri de temel olarak yalnızca saati göstermek. Fiyat değişse de işlev değişmiyor. Tabi bunu söylerken klasik saatlerin meraklısı olan milyonların tepkisini çekmek istemiyorum, beni sizi anlamayan bir cahil olarak görebilirsiniz.

Akıllı Saatler ise bambaşka bir noktada, elbette bunu söylerken işlevsellik kısmından bahsediyorum. Her ne kadar almaya karar verdiğim ilk zamanlarda böyle bir alete ihtiyacım olmadığını düşünsem de şu an kesinlikle akıllı saatin önemli bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Sizlerde şu an kararsız ve gereksiz özellikler olduğunu düşünüyorsanız, deneyimlediğiniz taktirde fikrinizin değişeceğini garanti edebilirim.

 Peki neden en iyi akıllı saat Huawei Watch Gt 2? Buna gelmeden önce size akıllı saatin bana günlük hayatta neler sunduğunu örneklendirmek istiyorum.

İlk olarak gelen aramalara kolunuzdaki saat ile cevap vermek gerçekten kullanışlı bir olay. Araçta iken ya da telefonunuzu cebinizden çıkarmak istemediğiniz anlarda size çok yardımcı oluyor ve buna alıştınız mı zaten telefonu cebinizden çıkarmak istemiyorsunuz. Özellikle kadınları çantada telefon arama ritüelinden kurtaracak bir özellik.

Huawei Watch Gt2 Sport 46mm
Huawei Watch Gt2 Sport 46mm Görsel

Ve bilin istiyorum ki kolunuzda saat ile konuşmaya başladığınızda insanlar size merak ve hayret içerisinde bakıyorlar. Dikkat çekmeyi seven biriyseniz akıllı saatiniz size klasik saatlerden çok daha iyi hizmet edecektir.

Mesajları okuyabilme özelliği en sevdiğim özelliklerden biri. Özellikle WhatsApp üzerinden maruz kaldığımız, cevap vermek istemesek bile okuma merakından kendimizi alamadığımız mesajları kolayca görüntülemek benim gibi telefonu elinde tutmak istemeyenler için ideal. İşte slogan tam burada ortaya çıkıyor sanırım, akıllı saatlerin en iyi işlevi telefonların ağır yükünü bi nebze alıyor olmaları.Tabi bunların yanında adımlarınızı ve harcadığınız kalorilerinizi sayan, kalp atışlarınızı, stres seviyenizi ve uyku düzeninizi izleyen bu aygıt, özellikle orta yaş ve üzeri her yetişkinin sağlık açısından sahip olması gereken bir şey. Kullanmadığım tek bir özellik var o da müzik dinleme özelliği. Diğer tüm özellikleri bir fiil kullanıyor olmama rağmen saatim aracılığı ile müzik dinlemeye hiç ihtiyaç duymadım.

Gel gelelim akıllı saatlerin çoğunluğunda alışamadığım bir durum var. Evet ben akıllı saatlerin tüm işlevlerini kullanmak istiyorum ve beğeniyorum fakat şu uzay mekiği gibi olan tasarımlarını bı türlü kendime yakıştıramıyorum ve beğenmiyorum. Huawei Watch Gt2 ise en çok da bu çizgide diğer tüm rakiplerinden ayrılıyor. Bana klasik saatlerin şıklığını akıllı saatlerin tüm işlevleri ile sunan ve hiçbir kar amacı gütmeden kendinden kelimelerce bahsettiren bir aygıt.

Huawei Watch Gt 2 Fiyat olarak Ağustos 2020 itibari ile 1500 civarı idi. Süper indirim günleri ile birlikte Huawei Watch Gt 2 akıllı saat trendyol üzerinde 1295 TL görünüyor (Kasım 2020). Fiyat performans olarak da rakiplerinin oldukça önünde. Genel olarak Huawei Watch Gt 2 şarj ömrü 1 haftayı buluyor. Benim kullandığım siyah Huawei Watch Gt 2 Sport 46mm modeli. Kahverengi deri kayışı ve gümüş çerçevesi ile Huawei Watch Gt 2 Classic modeli arasında da çok kararsız kalmıştım alırken. O da oldukça güzel aklınızda bulunsun. Ve son olarak belirtmeliyim ki özenle kullanmama rağmen çizilme ve darbelere karşı oldukça dayanıklı bir malzemesi var günlük hayatta ister istemez saatinizi bir yerlere sürtüp duruyorsunuz ve bunu önlemek neredeyse imkansız.

Sonuç olarak sizde klasik bir saat alıp yüksek fiyata size saatin kaç olduğunu bildiren tek kadranı kolunuzda taşıyabilir yada benzer fiyatlara bir Huawei Watch Gt 2 alıp her anınıza uygun onlarca kadranı ve hayatınızı farklılaştıran işlevleri ile keyfini çıkarabilirsiniz.

Huawei Watch Gt2 Kadran Görseli 3
Huawei Watch Gt2 Kadran Görseli 1

Buraya  beğendiğim birkaç kadrana ait görseli de bırakıyorum. Gerçek öneri ve deneyimlerimi aktarmaya çalıştım sormak istediğiniz konularla ilgili iletişim bölümümüzden irtibata geçebilir veya yorumlarda belirtebilirsiniz. Aradığınız tüm güzellikleri bulabilmeniz dileği ile.

Huawei Watch Gt 2 Kadran
Huawei Watch Gt2 Kadran Görseli 2
Kadran Görseli 3
Kadran Görseli 4

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Akıllı Saat mi, Klasik saat mi, Yoksa Huawei Watch Gt 2 mi?” konusunda Bir Fikir

  1. Bence akıllı olmayan her saat daha iyi neden mi çünkü bırakın o akılsız kaslın her yerimize teknolojiyi almışken aksesuar da da eksik olsun diyorum ve 2 ay sonra alıyorum akıllı saat hep böyle olur ama ilk söylemim içtendir gerçekten.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir