Anahtar kelime Nasıl Bulunur? Anahtar Kelime Bulma Sitesi!

Makale yazarları için oldukça önemli olan Anahtar kelime nasıl bulunur konusunu ele alıyoruz. Makaleniz için Anahtar kelime bulma yöntemleri ve örnek anahtar kelime bulma sitesi ile sizler de kolaylıkla anahtar kelimelerinizi oluşturabilecek ve Google Aramalarında üst sıralarda yer alabileceksiniz.

Anahtar kelime Nasıl Bulunur yöntemlerine giriş yapmadan önce Anahtar kelime nedir kısa bir açıklayalım.. Web ortamında oluşturmak istediğiniz bir içeriğin ana temasını tanımlayan kelime gruplarıdır. Ele aldığınız konu ile ilgili aramalarda kullanılan kelimeleri ifade eder. Anahtar kelime bulma konusundaki yetkinliğiniz oluşturduğunuz içeriğin okuyucuya ulaşmasındaki en önemli noktadır. Anahtar Kelime oluşturma konusunda genel olarak kullandığımız iki yöntem var bu yöntemleri kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum.

Anahtar kelime Nasıl Bulunur ?

İlk olarak hakkında makale yazmak istediğim konu ile ilgili Google da bilgi almak istediğimizi düşünerek birkaç kelime öbeği ile aramaya çalışalım. Sorguyu gerçekleştirirken Google sorgu ekranının altında çıkan önerilen sorgular benim için birer anahtar kelime adayıdır. Sorguyu gerçekleştirdikten sonra Google sonuçlarının altında önerilen sorgular listesinde yer alan kelime grupları da birer anahtar kelime adayı olarak düşünülebilir. Aşağıda örnek resimlere bakarak bahsettiğimiz şeyi anlayabilirsiniz.

Anahtar kelime Nasıl Bulunur?
Anahtar kelime Nasıl Bulunur?

Anahtar kelimelerimiz için adayları belirledik gelelim odak anahtar kelime bulma ve kullanacağımız yan anahtar kelimeleri belirlemeye. Bu adım için web üzerinde birçok site mevcut. Ben size kendi kullanmış olduğum Anahtar Kelime Bulma Sitesini önereceğim. Site üzerinden istediğiniz anahtar kelime grubu için sorgulama yapabiliyorsunuz. Ücretsiz olarak günlük 3 adet sorgulama yapma şansınız var. Sorgulama sonucunda anahtar kelimenizin aylık sorgulanma hacmini ve söz konusu anahtar kelimenin rekabet seviyesini belirten bir dizi veri oluşturuyor. Anahtar kelimeler için tıklama başına maliyet verisi bile mevcut. İşin en güzel yanı sorgulama yaptığınız anahtar kelimeye benzer anahtar kelimelere yönelik verileri de görebiliyorsunuz. Böylelikle aranma hacmi yüksek ve rekabet seviyesini değerlendirerek hangi anahtar kelimelere yoğunlaşacağınızı tespit edebilirsiniz. Aşağıda yer alan resimlerde söz konusu sorgulamalarla ilgili örnekler görebilirsiniz. Anahtar kelime nasıl bulunur, Anahtar kelime bulma yöntemleri hakkında kişisel deneyimlerimizi sizler ile paylaşmaya çalıştık. Paylaşmış olduğumuz Anahtar kelime bulma sitesi de işinize oldukça fayda sağlayacaktır. Tabi anahtar kelime bulmak bu işin yalnızca başlangıcı denebilir. Makalenizin Google aramalarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır konulu içeriğimize mutlaka göz atmalısınız.

Anahtar kelime Nasıl Bulunur?
Anahtar kelime Nasıl Bulma Sitesi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir