Digitürk Ses Yok Görüntü Var Sorunu.. HDMI Ses Gelmiyor Kesin Çözümü!


Digitürk ses yok görüntü var problemini uzunca bir süre bizzat yaşadık ve nihayet çözdük. Hdmi ses sorunu Tv ve Digitürk Uydu alıcınız arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanmaktadır. Digitürk hdmi ses gelmiyor probleminin kesin çözümünü sizler ile paylaşıyoruz. Digitürk ses sorunu, Hdmi ses gelmiyor, gibi tüm sorgulara cevap bulacaksınız.


Geçtiğimiz yılda Digitürk üyeliği aldık ve Philips 50pus7805 televizyonumuzda yer alan 3 adet HDMI girişinden birinde kullanmaya başladık. Bir süre sonra Digitürk yayınında görüntü olmasına rağmen ses gelmemeye başladı. Digitürk ses yok görüntü var problemi ile tanışmış olduk. Bu sorun birden bire ortaya çıktı ve bir türlü geçmedi. Bu nedenle teknik servis çağırdık. Teknik servis personeli farklı HDMI kablosu denedi fakat sorun düzelmedi sonra televizyondaki diğer HDMI girişini kullandı ve sorun çözüldü. Bize böyle bir sorunla karşılaşırsak girişi kullandığımız Hdmi girişini değiştirmemizi söyledi ve bu sorunun Uydu alıcısının 4k görüntüleri desteklememesinden kaynaklandığını söyledi. O an için sorunumuz çözülmüştü fakat televizyonumuzun 3 HDMI girişinden birinden artık ses gelmiyordu. İkinci HDMI girişi ile televizyonu seyretmeye devam ettik fakat yine birden bire görüntü olmasına rağmen ses gelmemeye başladı. Belirtmekte fayda var ki bu sorun hemen ortaya çıkan bir sorun değil. Aylarca sıkıntısız kullandık fakat birden bire yine aynı sorun ortaya çıktı.


Yine HDMI girişini değiştirdik ve televizyonumuzun son sağlam kalan girişine taktık. Sonuç olarak iki Hdmi girişi bozulmuştu ve sonuncusu da her an bozulabilirdi. Bu endişe ile Digitürk müşteri hizmetlerini aradık müşteri temsilcisinin tüm yönlendirmelerini yaptık fakat sonuç alamadık. Tekrar teknik servis talep edecektik fakat ücretli olması sebebi ile vazgeçtik. Kısa bir araştırma yapıp sorunumuzu çözdük. Digitürk HDMI Ses Gelmiyor problemi birçok kişinin karşılaştığı bir problem olduğunu anladık. Bu sebeple sorunun çözüm adımlarını sizler ile paylaşalım.. Kesin olmamakla birlikte söyleyebiliriz ki bu sorun uydu alıcısının veya HDMI kablosunun Yüksek çözünürlüklü sinyalleri desteklememesinden kaynaklanıyor ve bu sebeple televizyonunuzun HDMI giriş ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Bu ayarların menü konumu televizyonunuzun markasına göre değişiklik gösterebilir. Burada pihilips 50pus7805 modelinde uyguladığımız ve sonuç aldığımız çözümü aktarıyoruz..

İşte Hdmi Ses Sorunu Çözümü için Adım Adım Yapmanız Gerekenler..

  • Televizyonunuzun menü ekranından önce AYARLAR menüsüne oradan da TÜM AYARLAR menüsüne gidin.
Digitürk Ses Yok Görüntü Var Sorunu
Digitürk Ses Yok Görüntü Var Sorunu Kesin Çözümü
  • Sırasıyla GENEL AYARLAR / GİRİŞ KAYNAKLARI / HDMİ(değiştirmek istediğiniz giriş kaynağını seçin) / STANDART seçeneğini seçin sorununuz çözülecektir.

ÖNEMLİ NOT: Resimlerde de gördüğünüz üzere Philips 50pus7805 televizyonumuzun Hdmi düzenleme menüsünde Hdmi ses sorunu gibi sorunlara açıklık getirmek için ”4K ULTRA HD VE HDR İÇERİĞİ İÇİN EN YÜKSEK KALİTEDE HDMI SİNYALİNİ ETKİNLEŞTİRMEK İÇİN OPTİMAL ÖĞESİNİ SEÇİN. GÖRÜNTÜ VEYA SES BOZUKSA STANDART ÖĞESİNİ SEÇİN.” İbaresi yer alıyor.

YILLARA GÖRE SIFIR ARAÇ FİYAT ANALİZLERİ İÇİN TIKLAYIN.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: