Kondisyon Bisikleti Kaç kalori Yakar? Huawei Watch Gt 2 ile Ölçtük!

Yaptığımız egzersizlerin vücudumuzda kaç kalori yaktığını bilmek oldukça önemlidir. Doğru bir diyet doğru kalori hesaplarına dayanır. Bu sebeple Evde spor yaparak zayıflamak için en etkili yöntemlerden biri olan Kondisyon Bisikletimiz ile yaptığımız 10 dakikalık egzersizi Huawei Watch Gt 2 akıllı saat ve Dynamic 380 Dikey Kondisyon Bisikleti göstergesi ile ayrı ayrı izledik ve harcadığımız kalori verilerini karşılaştırdık. Kondisyon Bisikleti Kaç kalori Yakar Sorusunun cevabı, detaylı gözlemler ve karşılaştırmalı ölçümler ile makalemizde..

10 Dakika Kondisyon Bisikleti Sürmek Kaç kalori Yakar? Diye sorduğumuzda ortalama veriler ile 30 dakika kondisyon bisikleti sürmek ortalama 294 kalori olarak karşımıza çıkıyor. Bu da 10 dakika kondisyon bisikleti egzersizi olarak düşünüldüğünde 98 kaloriye denk geliyor. Şimdi bu verileri farklı cihazlarımız ve farklı zorluk seviyeleri ile irdeleyeceğiz.

Kondisyon Bisikleti Kaç kalori Yakar dynamic 280 dikey kondisyon bisikleti göstergesi
dynamic 380 dikey kondisyon bisikleti göstergesi

Daha önce inceleme yazısını yayınladığımız Dynamic 380 Dikey Kondisyon Bisikleti ile egzersize başladık. 8 kademe zorluk seviyesi içerisinde 4. seviyede yaptığımız egzersiz sonucunda göstergede oldukça bonkör değerler gördük. Resimde gördüğünüz gibi 10 dakika kondisyon bisikleti kaç kalori yakar sorusuna Dynamic 380 kondisyon bisikletinin cevabı 137 kalori oldu. Fakat bu değer bilinen ortalama değerden oldukça fazla idi.

dynamic 280 dikey kondisyon bisikleti göstergesi huawei watch gt 2 egzersiz kalori hesabı
huawei watch gt 2 kondsiyon bisikleti kalori hesabı

Aynı egzersiz sırasında kolumda yer alan ve daha önce de öneri yazısını paylaştığımız Huawei Watch Gt 2 Akıllı Saat ise 10 dakika kondisyon bisikleti egzersizi sonucunda tam 90 kalori harcadığımızı gösterdi. Huawei Watch Gt 2 egzersiz kayıtlarında ortalama kalp atışı değerlerimiz ve egzersiz seviyemiz de net şekilde görünüyor. Açıkçası biz de Dynamic 380 Dikey Kondisyon Bisikleti ve Huawei Watch Gt 2 egzersiz kayıtları kıyaslandığında akıllı saatimizin daha doğru değerler verdiğine inanıyoruz.

Egzersizde Zorluk Seviyesinin Önemi
kondisyon bisikleti kalori hesabı

Huawei Watch Gt 2 kalori hesabını test etmek amacı ile kondisyon bisikletimiz ile bu kez 8 zorluk seviyesi içerisinde 2. seviyede 10 dakikalık kondisyon bisikleti egzersizimizi tekrarladık. Egzersiz sonucu akıllı saatimizde 54 kalori yaktığımızı, kondisyon bisikletinde ise 126 kalori göründüğünü gözlemledik. Yaptığımız bu incelemeler bize harcadığımız kalori seviyelerini ölçerken mutlaka güvenilir kaynaklar kullanmamız gerektiğini ve egzersiz zorluk seviyesinin harcadığımız kalori miktarındaki önemini göstermiş oldu. Özellikle sizi yormayan, rahat yapılan bir egzersizin neredeyse boşuna yapıldığını tecrübe etmiş olduk.

Sonuç olarak diyebiliriz ki orta derece hız ile yaptığınız kondisyon bisikleti egzersizi 10 dakikada 90 kalori yakmanızı sağlar. Egzersiz kayıtlarınızı doğru ve düzenli şekilde tutmak için siz de akıllı saat kullanımını tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileği ile..

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Kondisyon Bisikleti Kaç kalori Yakar? Huawei Watch Gt 2 ile Ölçtük!” konusunda Bir Fikir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir