Revue Nedir? Twitter’ın Revue’yi Satın Alması Hakkında

Revue nedir? Twitter Revue platformunu satın aldığını duyurdu. Kullanıcıların tamamı yazı yazarak İnternetten para kazanmanın önünü açan Revue Platformunu araştırmaya başladı. Gelin Revue hakkında merak ettiklerinizi açıklayıp konuyu biraz irdeleyelim.

Revue nedir? Revue nasıl kullanılır? Sorularının türkçe kaynaklarda genel bir karşılığı yok gibi görünüyor. Kısaca tanımlamak istersek, kullanıcıların kendi haber bültenlerini, makalelerini oluşturarak bu yazılar üzerinden para kazanmasına olanak sağlayan bir platform gibi görünüyor. Yani nasıl ki Youtube kanalınızdan video paylaşımları yapıp abone kitlesi oluşturuyorsanız Revue üzerinden de makaleleriniz aracılığı ile abone kitlesi oluşturup yazılarınızdan para kazanabileceksiniz anlamına geliyor. İlk izlenimlerimiz platform üzerinde türk kullanıcıların çok olmadığı. Getrevue.co platformuna giriş yaptığımızda İngilizce dili direk gözümüze çarpıyor. Fakat kayıt olduğunuzda Settings sekmesi üzerinden Türkçe dilini seçebiliyorsunuz. Platforma Twitter üyeliğiniz ile kayıt yapabiliyorsunuz.

Siteme giriş yaptığınızda Twitter hesabınızdan yapılan dış bağlantılı linkler içeren twitler listeleniyor (En azından biz öyle anladık). Listelenen tweetleriniz ya da başka bir görsel metin ya da bağlantı ekleyerek Revue üzerinden içerik oluşturabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz içeriklere ait istatistikler ve abonelerinize ait verilere de platform üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Gelelim Revue Hakkındaki Yorumlarımıza

Türkçe dil desteği var gibi görünmesine rağmen ilk etapta çok fazla randıman alamadık bu gerçekten önemli bir konu. Platform işlevsellik açısından gerçekten gerekli bir ihtiyaca hitap ediyor özellikle blog yazarlarının kendini ait hissedeceği ve duyurabileceği genel bir platform oluşturmak gayet akıllıca bir fikir. Makale yazarak para kazanma genel olarak çok üzerinde durulan bir konu. Bu konuda gerekli ihtiyaçları karşıladığı taktirde önemli bir yer sahibi olacaktır. Twitter’ın Revue’yi bünyesine katması da gayet yerinde olmuş. Günümüzde medya çok farklı bir yöne evriliyor. Hızlı, Güncel ve doğru bilgiye ulaşmak için kullandığımız kaynaklar 10-15 yıl öncesine göre çok farklılaştı. Twitter da bu kaynaklar arasında belki de en hızlı ve en yerel kaynaklara ulaşabildiğiniz sosyal medya aracı. Örnek vermek gerekirse bir yerde deprem olduğunda twitter da deprem içeriğini aratırsanız son yapılan paylaşımlardan hemen depremin meydana geldiği bölgeyi öğrenebilirsiniz. Özetlemek gerekirse, bu şekilde bir haber kaynağı haline gelen Twitter’ın Revue’yi bünyesine alıp kullanıcılara Haber Kaynağı ve Makaleler oluşturarak Abone kazanmalarına olanak sağlaması ve yazı yazarak para kazanmanın önünü açması gerçekten güzel olmuş… Platformu deneyimledikçe daha detaylı biilgilere yer vereceğiz.. Sağlıkla kalmanız dileği ile..

Bilim ve Teknoloji Katogorisindeki Diğer Makalelerimiz için Tıklayın!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir