Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? Seo Uyumlu Makale Örneği!

Bu içeriğimizde sizlerle Seo Uyumlu Makale nedir, Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır gibi soruların cevaplarını irdeleyeceğiz. Seo Uyumlu Makale Örnek yazımız ile konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız. Seo yazım kuralları sayesinde Seo uyumlu içerik yazabilir ve makalenizi Google Aramalarında üst sıralara taşıyabilirsiniz.

Açıkçası Seo Uyumlu Makale nasıl yazılır sorusuna cevap arıyorsanız zaten başlıca hususlarda bilgi sahibi olduğunuzu varsayabiliriz. Yine de bazı bilmeniz gerekenleri basit olarak ele alıp sonrasında Seo uyumlu makale nasıl yazılır adım adım öğreneceğiz.

Seo uyumlu makale nedir? Seo Search enginering optimization yani arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Seo uyumlu makale üretmek istememizin nedeni makalemiz ile arama motorlarının ilgisi çekmek ve söz konusu algoritmaların bizi üst sıralara taşımasını sağlamak. Burada değinmek istediğim hemen hemen herkesi ilgilendiren bir mesele. Örnek vermek gerekirse Sivas’ta bir Parti Malzemesi dükkanı aradığınızı düşünelim. Tanıdığınız bildiğiniz bir yer yoksa yapacağınız en muhtemel şey Google’a Sivas Parti Malzemesi ya da direk Parti Malzemesi yazmak olacaktır. İşte herhangi bir Parti Malzemeleri satan esnaf için müşterinin yaptığı bu aramada öne çıkması oldukça önemlidir. Kullanıcıların %90’dan fazlasının arama motorlarında ilk üç sıradaki sonuçları tercih ettiğini de düşünürsek bizi üst sıralara taşıyan Seo Çalışması yani Arama Motoru Optimizasyonu işi oldukça önem arz ediyor. Seo uyumlu makale satışı yapan birçok site mevcut fakat bu içeriğimizde yer alan hususlara dikkat ederek sizlerde kendi seo uyumlu içeriklerinizi oluşturabilirsiniz.

Özel konularla arama motorları bünyesinde üst sıralara tırmanmak her zaman daha kolaydır. Örnek vermek gerekirse Genel Yemek Tarifleri konusunda hazırladığınız içerikler ile üst sıralara tırmanmak, Glutensiz Yemek Tarifleri konusuyla çalışmaktan daha zordur. Seo çalışmalarından en yüksek verimi alabilmek için özel konularda özgün içerikler üretmelisiniz. Gelin lafı daha fazla uzatmadan Seo uyumlu makalemizi oluşturalım.

Anahtar Kelimelerinizi Belirleyin

Google ve diğer arama motorlarının algoritmaları olabildiğince basit düzeyde düşünülerek kullanıcıların faydasına olan içeriği ön plana çıkarmaya odaklanmıştır. Net bir konu belirlemeli ve belirlediğiniz bu konuya net bir şekilde açıklık getirmelisiniz. Kullanıcılar içeriğinize tıkladığında tamamını okuyarak uzun zaman geçirmeli ki arama motoru bu içeriğin kullanıcı ihtiyaçlarını karşıladığını raporlasın. Kullanıcılara anlatmak istediğiniz konunun arama hangi kelimeler ile arandığını bulmalısınız ve bu kelimeleri yazınızda kullanmak üzere not almalısınız. Peki Anahtar kelimeler nasıl bulunur? Buraya tıklayarak adım adım anahtar kelime bulma yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Anahtar kelimelerinizi yazı içeriğinize yerleştirin

Belirlediğiniz anahtar kelimelerinizi yazınıza kullanıcıyı sıkmayacak şekilde yerleştirin adeta yazıya yedirin. Hedeflediğiniz odak anahtar kelimeniz hem başlığınızda hem de başlık altı ilk paragrafta kesinlikle yer alsın. Fakat burada dikkat etmeniz gereken şey sırf anahtar kelimeleri kullanmak için tekrar eden sıkıcı ve anlamsız cümleler kurmamak olmalı. Zaten belli bir oranın üstünde kullanılan anahtar kelime öbeklerini arama motorları spam olarak algılıyor. Doğal akışı bozmamak çok önemli. Seo Uyumlu Makale yazarken anahtar kelime yerleşimleri işin en önemi püf noktasıdır.

Özgün Olmaktan Başka Çareniz Yok

İçeriğiniz her detayıyla özgün olmak zorunda. Algoritmaların değerlendirdiği ilk ve en önemli husus içeriğin özgün olup olmadığı. Kopyala yapıştır yapmaya sakın kalkmayın bu konuda çok katılar. İllaki bir yerlerden kopyalama yapacaksanız içeriği değiştirmeye çalışın örnek vermek gerekirse Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır demek yerine Seo Kuralları ile içerik nasıl oluşturulur diyerek eş anlamlı sözcükler ile makalenizi özgün hale getirin.

İçeriğinizi Görseller ile Zenginleştirin

İçeriğinize olabildiğince özgün ve belirlediğiniz konuyu yansıtacak görseller ekleyin. Resimleri tanımlarken anahtar kelimelerinizi mutlaka kullanın. Örnek vermek gerekirse bu makale için kullanacağımız tüm görsellerin tanımlarında ”Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır” cümlesini kullanacağız.

İçeriği Uzun Tutmaya Çalışın

Seo uyumu içeriğin geniş olması ile de alakalıdır. Detaylara özen gösterin, açıklayıcı olun. Yalnız sırf içeriği uzatmak adına tekrar tekrar aynı cümleleri yazarsanız kullanıcılar hızlı bir şekilde sitenizi terk edecektir. En az 300 kelime kullanmaya özen gösterin.

İçeriğinize İç ve Dış Bağlantılar Ekleyin

Kullanıcıları sitenizde tutmanız ve konu ile alakalı farklı bağlantılara yönlendirmede referans olmanız atama motoru algoritmaları için önemlidir. İç bağlantılar kullanıcıların sitenizde geçirdiği zamanı arttırır. Dış bağlantılar ise sizin güçlü bir referans kanalı olduğunuzu kanıtlar. Tabi verdiğiniz bağlantılar olabildiğince ilgi çekici ve seçtiğiniz konu ile ilgili olmalı. İçeriğimizin üst kısımlarında sizleri Anahtar Kelime Nasıl Bulunur Yazımıza yönlendirdik. Bu bir iç bağlantı örneği idi. Dış bağlantılar ise sizin sitenizden farklı sitelere yönlendirdiğiniz dışarı bağlantılardır.

Bir Meta Açıklama Belirleyin

Meta açıklama; içeriğiniz atama motorlarında göründüğünde başlığın hemen altında yer alan ve içerik ile ilgili bir tutam özet bilgi barındıran bölümdür. Kullanıcıların büyük bir kısmı bu açıklamalara bakarak içeriğin konuya cevap verip vermediğini değerlendirir. Bu nedenle meta açıklama kısmında anahtar kelimelerinize yer vermek oldukça önemlidir. Kullanıcıları Meta Açıklamanız ile ikna etmelisiniz. Aradıkları bilgilerin içeriğinizde yer aldığına inanmalılar.

Tüm bu hususlar göz önüne alındığında yapmanız gerekenleri aklınızda canlandırdığınızı ve net bir şekilde anladığınızı varsayıyoruz. Tabi net bir örnekle görmek ve daha iyi kavramak isteyeceğinizi düşünüyorum. Sizlere içeriğimizin başında Seo Uyumlu Makale Örnek yazı vereceğimizi söylemiştik. Çok uzakta aramanıza lüzum yok. Bu makaleyi inceleyerek net bir örnek elde edebilirsiniz. Kullanmak istediğimiz anahtar kelime öbeklerini hem başlıkta hemde metnin genelinde kullandık ve bazı kısımlarda kalın puntolarla belirttik. Anahtar kelime nasıl bulunur adlı yazımıza link vererek sizi sitemizin içerisinde farklı bir yazıya yönlendirdik. Yine dış linklere yer vererek konuyu zenginleştirdik. Konu ile ilgili görseller kullandık ve yazının genelinde özgün ifadelere yer verdik. Meta açıklamamızda da anahtar kelimelere yer verdik ve Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır konusuyla ilgili aradığınız cevaplarınızı bulacağınıza sizi ikna etmeye çalıştık. Konu ile ilgili bildiğimiz her detayı sizlerle paylaşmaya özen gösterdik. Sizler de araştırarak ve pratik yaparak Seo uyumlu içerik yazma konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Not: WordPress kullanıcıları için Yoast Seo eklentisini şiddetle öneriyoruz. Makale analizinde çok iyi bir eklenti ve size Seo kuralları hakkında kılavuz olacaktır. Aşağıda Yoast Seo eklentisin bu makaleye yapmış olduğu analize yönelik bir görsel paylaştık. Görseli inceleyerek Seo yazım prensibini daha iyi kavrayabilirsiniz.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? Seo Uyumlu Makale Örneği!
Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? Seo Uyumlu Makale Örneği!

İçeriğimizi beğendiyseniz .com uzantılı müsait blog isim önerilerimize mutlaka göz atın!

Blog isimleri ,Yaratıcı blog isimleri, .Com uzantılı ve müsait durumdaki site isim önerileri. Site ismine karar vermeden önce mutlaka göz atın! Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir