Akıllı Perde! Sade, Kullanışlı ve Modern!

Akıllı Perde diğer bir deyişle Dikey Zebra Perde ; klasik perde anlayışını yerle bir eden ve son zamanlarda çok fazla tercih edilen bir perde türü. Evlilik hazırlıkları ile Akıllı Perde Kullananlar listesine bizde katıldık. Akıllı Perde Video, Akıllı Perde Yorumları, Akıllı Perde Fiyatları, Akıllı Perde Seçimi, Akıllı Perde Yıkama, Akıllı Perdenin artı ve eksi yönleri gibi merak edilen tüm detayları inceledik. Kararsız kalanlar için harika bir içerik oluşturduk. Hadi gelin evimizin en güzel köşesinin en özel parçasını sizlerle paylaşalım.

Akıllı Perde Kullananlar ‘a ait yorum ve deneyimler..

Akıllı Perde Nedir?

Akıllı perde kısaca, size iki farklı çevirme ipi ile bütünleşmiş bir mekanizma üzerinde hem tül hem de güneşlik fonksiyonu sağlayan bir perde türü. Klasik perde anlayışından oldukça farklı olması çekincelere sebep olsa da, korktuğunuz bir çok senaryo gerçekleşmiyor. İki ayrı kolundan biri güneşlik veya tül geçişini yaparken diğer kolu, perdenin açılmasını sağlıyor. Akıllı Perde Kullananların hepsi aynı görüşte.

Akıllı Perde Video.. Açma, Kapama, Tül ve Güneşlik Fonksiyonları

Akıllı Perde Kullanışlı mı?


Cevabımız kesinlikle evet! Tek parça görünümünde olması evinizi birden fazla perdenin yarattığı kalabalıktan ve kötü görünümden kurtarıyor. Daima derli toplu bir duruşu olması da ayrı bir tercih sebebi. En kullanışlı özelliği ise orta kısmından açılabilir olması. Klasik perdeleri sağdan veya soldan çekiştire çekiştire açmak zorunda kalmak özellikle uzun kenarlarda gayet sorun olabiliyor. Tek bir mekanizmayı çekerek perdenizi orta kısmından adeta bir sahne perdesi edasıyla açmak gayet güzel bir deneyim. Ayrıca kenar kısımlarını fon perde olarak da değerlendirebilirisiniz.

Akıllı Perde Fiyatları Pahalı mı?


Lens perde olarak da bilinen akıllı perdeler fiyat olarak tabiki markasına göre değişebiliyor. Aldığımız zamanlarda ortalama bir tül & güneşlik kombinasyonu ile neredeyse aynı fiyatta idi. Hatta bilinen bir marka kampanyalı fiyat ile aynı rakamlarda olmasına rağmen renkleri daha canlı görünen La Podyum markasını tercih ettik.

Akıllı Perde Nasıl Yıkanır ?


Dikey perde nasıl yıkanır da özellikle merak edilen bir konu. Akıllı perdeler korniş mekanizmasına kolaylıkla takıp çıkabilen dikey ve uzun şeritlerden oluşur. Bu şeritleri ister toplu halde, isterseniz de parça parça çıkararak yıkayıp hafifçe ütüleyebilirsiniz. (Islak şekilde asarsanız buna gerek yok.) Özel perde yıkama tülü de kullanırsanız daha iyi olabilir. Akıllı Perde Kullananlar genel olarak bu konuda zorluk yaşamadıklarını belirtiyorlar. Perdeler ilk görünümünden bir değişikliğe asla uğramıyorlar.

Akıllı Perde Özellikleri, Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Kesinlikle mekanizma çok önemli bir konu. size garanti veren, kaliteli ve güvenilir bir perdeci tercih etmelisiniz. Kumaşların çoğu bize göre benzerdi. Buna rağmen renk tonları konusunda dikkatli olun. Bazı markalar renk olarak çok soluk görünüyor ve istediğiniz ışıltıyı sağlamıyorlar. Perdenizin açılma şeklini orta kısım olarak tercih edin. Bu hem mekanizmanın daha az zorlanmasını sağlar hem de daha iyi bir görünüm katar. Renk kombinasyonunuzu mutlaka mobilyanıza uygun seçin. Koyu renkten açık renge doğru giden bir kombinasyon, genel olarak en çok tercih edilen ve en güzel görünen akıllı perde rengi. Akıllı perdenizi mutlaka tül konumunda iken açın, güneşlik konumunda açarsanız mekanizmanın bozulmasına yol açabilirsiniz.

Akıllı Perde Eksileri

Mekanizmaları doğru kullanılmaz ise hassas ve çabuk bozulabilir.
Fazla spor bir görünüme sahip olduğundan bize göre salonda kullanım için hiç uygun değil.
Güneşlik fonksiyonu tam olarak kapanmayabiliyor, perdenin yan kısımlarından bakınca açıklıklar kalıyor gibi. (Dışarıdan görünebilir değil.)

Koyu renkli perdeler direk güneş ışığına maruz kaldığı taktirde renk solması olabiliyor.

Akıllı perde yorum ve deneyimlerimizi sizlerle  en faydalı biçimde paylaşmaya çalıştık. Dikkate değer olabileceğini umuyoruz. Sizler de yorum kısmında kendi deneyimlerinizi anlatabilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz. Sağlıklı günler dileğiyle..

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Akıllı Perde! Sade, Kullanışlı ve Modern!” konusunda Bir Fikir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir