Avşar Soda Şişesi Boyama ve Süsleme! Harika Oje Tekniği!

Avşar soda şişesi boyama hakkında aradığınız herşeyi bulabileceğiniz bir içerik hazırladık. Avşar soda şişesi süsleme ve Avşar soda şişesi hangi boya ile boyanır gibi merak ettiğiniz diğer soruların cevaplarını da içeriğimizde bulabileceksiniz.


Evlerimize hapsolduğumuz bu korona günlerinde birçok kişi gibi bizde Kendin Yap temalı ürünlere merak sardık. Özellikle ev yapımı süs eşyaları oldukça dikkat çekici. Avşar Soda Şişesi Boyama ve süsleme yapmaya karar verdik. Her ne yapmak isterseniz isteyin bir kap bir kavanoz tarzı birşeye ihtiyaç duyuyorsunuz ve bu ihtiyacınızı en kolay ve ucuz şekilde gidereceğiniz araç Avşar Soda Şişeleri. Özellikle şeffaf yapısı ve klasik soda şişelerinden ayrılan dekoratif şekli tam da süs eşyaları için ideal cinsten.

Avşar Soda Şişesi Nerede Satılır?

Birçok yerel markette olduğu söyleniyor fakat genel olarak BİM şubelerinden alabilirsiniz. Biz 6’lı paket olarak Mango&Ananas serisini 6.75 TL’ ye aldık ve gerçekten lezzeti bambaşka..

Avşar Soda Şişesinden Neler Yapılır?

Avşar soda şişesi boyama kısmına geçmeden önce başka neler yapabilirsiniz biraz bahsedelim.

Avşar Soda Şişesi Boyama
Avşar Soda Şişesinden Neler Yapılır?
  • İnternet üzerinden Mantar Tıpalar 0alıp küçük baharatlıklar elde edebilirisiniz.
  • Bizim yaptığımız gibi kurutulmuş çiçeklerinizi koyabileceğiniz bir süs eşyası yapabilirsiniz.
  • Şans bambularınız için vazo olarak kullanabilirsiniz.
  • Birkaç ekleme yaparak dekoratif şamdanlıklar elde edebilirsiniz.
  • Ve hayalgücünüzün el verdiği herşey…

Avşar Soda Şişesi Hangi Boya ile Boyanır?

İnternette araştırdığınızda birçok kişinin akrilik boya kullandığını göreceksiniz. İlk olarak biz de bu yöntemi kullandık. Aslında çok güzel sonuçlar ortaya çıksa da hem maliyet olarak hem de boyama tekniği açısından zahmetli bir yöntem olduğunu fark ettik. Malesef akrilik boyanın cam yüzeyi tutması çok zor oluyor ve özellikle açık renklerde istediğiniz görünüme kavuşamıyorsunuz. Buraya akrilik boya ile kendi yaptığımız birkaç örneği bırakıyorum..

Akrilik Boya ile Avşar Soda Şişesi Boyama
Akrilik Boya ile Avşar Soda Şişesi Boyama

Akrilik boyaya bir alternatif ararken oje ile cam boyama videolarını keşfettim. Bizzat denediğimiz bu yöntem sonucunda Oje ile cam boyanır mı derseniz cevabımız evet gayet zahmetsiz ve ucuz maliyetler ile oje ile Avşar soda şişesi boyamak mümkün.

Oje ile Avşar Soda Şişesi Boyama

Avşar Soda Şişesi Boyamak
Avşar Soda Şişesi Boyamak

Öncelikle Avşar soda şişesinin etiketini söküyoruz. Bulaşık telini etiketi ve yapışkan maddeyi sökmek için kullanabilirsiniz.
Temizlediğiniz şişenin içine ojemizi direkt olarak boşaltıyoruz. Bu kısım kulağa geldiği kadar kolay değil, ojenin yapısı yeterince akışkan olmadığından tüm ojenin şişe içerisine dökülmesi biraz zaman alabiliyor.
Ojeyi şişenin içine boşalttıktan sonra şişe içerisindeki oje tüm şişe yüzeyine yayılana kadar şişeyi uygun yönlerde hareket ettirin. Şişenin tüm yüzeyi boyandıktan sonra kurumaya bırakın.. Hiçbir fırça kullanmadan pürüzsüz boyanmış bir Avşar şişesinden süs eşyası elde etmiş olacaksınız.

Avşar Soda Şişesi Süsleme

Avşar Soda Şişesi Boyama
İnce Hasır İp ve Slikon ile Şişe süsleme

Boyama işlemini tamamladığımız şişemizi kurutulmuş çiçeklerimiz ile buluşturmadan önce biraz süsleme ekleyeceğiz. Ben tercihen şişenin soda şişesi görünümünden tamamen kurtulmasına önem veriyorum. Yaptığımız şeyin bir soda şişesinden elde edilmiş olduğu hissedilmesin istiyorum. Bu nedenle şişemizin ağız kısmını jüt ip (ince hasır ip) ile süsleyip silikon tabancası ile yapıstıracağız. İçine daha önceden kurutmaya bıraktığımız çiçeklerimizden ekleyip sprey vernik ile sabitledik ve harika süs vazomuzu elde etmiş olduk.

Avşar Soda Şişesi Boyama
Avşar Soda Şişesi Boyama


Sizde dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Akrilik boya ile boyadığımız örnekteki gibi ağ yöntemiyle de süsleyebilirsiniz. O tekniği bir başka içeriğimizde açıklayacağız..
Ve Avşar Soda Şişesinden elde ettiğimiz süs eşyamız hazır.. İçeriğimizi beğendiyseniz yorumlarda belirtmeyi ve paylaşmayı sakın unutmayın…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Avşar Soda Şişesi Boyama ve Süsleme! Harika Oje Tekniği!” konusunda Bir Fikir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir