Balayı Kingi Nasıl Oynanır? İki kişilik Batak Oyunu!

Balayı Kingi Nasıl Oynanır? Resimli Anlatımlar.. Harika bir Batak türü olan bu İki Kişilik Batak oyunu klasik batak oyunlarından sıkılanlar için güzel bir alternatif olacaktır.

Burada yer alan resimler tamamen orijinal çekimlerimiz olmakla birlikte Balayı Kingi oyunu detayları bizim bildiğimiz usulde anlatılmıştır. Farklı detaylar ve kurallarla ilgili bilgilerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Okey bağımlıları için harika bir alternatif olan küt oyunu hakkındaki yazımıza da göz atmayı sakın unutmayın. Gelelim oyun ile ilgili detaylara..

Resim 1
  • Resim 2 de gördüğünüz gibi iki oyuncu için 10 kapalı 10 açık olmak üzere 20 kart yere diziliyor. Yere diziliş sırasında Resim 1 deki gibi kozu belirleyecek oyuncunun açık olan ilk 5 kartı açılmışken oyuncu bu kartları da düşünerek koz belirler. Tabi ki buradaki kartların yoğunluğu her zaman sizi doğru koza götürmeye bilir. Kapalı kartlarınızın oyunun seyrini belirleyeceğini ve şans faktörünün oldukça önemli olduğunu unutmayın.
Balayı Kingi Nasıl Oynanır? Resimli Anlatımlar.. Harika bir Batak türü olan bu İki Kişilik Batak oyunu nasıl oynanır? 2 kişilik batak oyunu.
Resim 2
  • Koz belirlenip kartlar dağıtıldıktan sonra oyuna kozu söyleyen oyuncu başlar. Oyuncuların yerdeki açık ve kapalı kartları dışında ellerinde 6′ şar kağıt bulunur ve herhangi bir el almadıkları sürece bu kağıtları göremezler.
  • Oyuncular hamle yaparken ellerindeki veya açık kartlarından birini seçmekte özgürdürler. Açık kartlar kullanıldıktan sonra altlarındaki kapalı kartlar açılır.
  • Balayı kingi Oyunu aslında normal bir batak oyunudur. Çıkan kağıdı batak kağıt sıralamasına göre büyütmek zorundasınız. Elinizde olmayan kağıt türüne ise batakta olduğu gibi koz atmak zorundasınız.
  • Oyuncular sırayla koz belirlerler, ihale usulü yoktur. Koz çıkan kişi oyuna başlar.Toplam 26 el vardır. Oyuncuların aldıkları el sayısından 13 çıkarılarak o oyunda aldıkları puan hesaplanır. 10 el sonunda daha yüksek puana ulaşan oyuncu oyunu kazanmış sayılır.

Anlaşılmayan tüm detaylarla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz. İyi eğlenceler diliyoruz..

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Balayı Kingi Nasıl Oynanır? İki kişilik Batak Oyunu!” konusunda Bir Fikir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir