Balon Düşürmeme Oyunu Kuralları, Balloon Dünya Kupası!

Balon Düşürmeme Oyunu nedir? Balon düşürmeme oyunu kuralları, Balloon Dünya Kupası nasıl ortaya çıktı gibi sorularınızın cevabını bu yazı dizisinde bulabileceksiniz. Balon düşürmeme oyunu nasıl oynanır tüm ayrıntılarıyla açıklıyoruz. Son yıllarda ortaya çıkan bu eğlenceli Balon oyunu için aradığınız herşey burada..

Balon Düşürmeme Oyunu sosyal medyada karşımıza sıklıkla çıkmaya başladı. Son yıllarda Balloon World Cup olarak da turnuvaları düzenlenen profesyonel bir spor dalı olma yolunda ilerliyor. Bu sıcak yaz günlerinde açık hava eğlencesi arayan kişiler için oldukça basit ve bir o kadar da eğlenceli diyebiliriz. Daha önce Okey Küt Oyunu, Balayı Kingi gibi oyunları sizlere tanıttığımız gibi balonu yere düşürmeme oyunu konusunda da öncü bir rehber oluşturmak istiyoruz.

Balonu Yere Düşürmeme Oyunu Nasıl Ortaya Çıktı?

Oyun 2019 yılında üç kardeşin oturma odalarında eğlenmek amacıyla uydurdukları bir balon oyunu olarak ortaya çıkmış. Balonu yere düşürmemek için birbiriyle yarışan kardeşlerin görüntüleri İnternet ortamında büyük ilgi görmüş. Oyunu gören Ünlü Youtuber Ibai Llanos‘un Balon Düşürmeme Oyununun kendi dünya kupasının olması gerektiği şeklinde tweet atmış. Barcelonadan tanıdığımız ünlü defans oyuncusu Pique’nin söz konusu tweetin 50.000’den fazla retweet alması dahilinde turnuvayı organize edeceğini açıklamasıyla Twitter ahalisi gereken patlamayı gerçekleştirmiş. İşte bahsettiğimiz o tweet...

Balloon World Cup Turnuvasının Ortaya Çıkışı
Balon Düşürmeme Oyunu Kuralları

Öncelikle ihtiyacınız olan tek şey şişirilmiş bir balon. Oyun iki kişi ile oynanıyor, her oyuncu kendi sırasında balona bir kere dokunabilir ve sonra hamle sırası diğer oyuncuya geçer. İki kişi ile oynanan bu oyunda hamle sırası kendisine geçen oyuncu balon yere değmeden balona dokunmak zorunda. Rakipler kendi el hamleleriyle balonu yere değmekten kurtarırken aynı zamanda rakiplerinin yetişemeyeceği şekilde balonun yere değmesini sağlamaya çalışıyorlar. Yalnız bunu yaparken çok önemli bir kural var Balonu aşağı yönde itemezsiniz! İkinci olarak; rakibiniz balona hamle yapmaya çalışırken onu engellemeniz kesinlikle yasak. Balon yere düştüğü taktirde rakip oyuncu bir sayı kazanır toplamda 2 veya 5 dakika süren raund sonunda en fazla sayısı olan oyuncu oyunu kazanmış olarak kabul edilir.

Balonu Yere Düşürmeme Oyunu Hakkındaki Düşüncelerimiz..

Bizzat denemiş olduğumuz bu oyun için öncelikle çok eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. Balloon Dünya Kupasında oyunlar önceden dekore edilerek zorlaştırılmış alanlarda oynanıyor. Güvenlik açısından geniş, düz bir yeşil alanda oynanması daha iyi olacaktır. Her yaş gurubundan insanların oynayabileceği bu oyun kulağa kolay gibi gelse de ralli uzadıkça yüksek efor istiyor.. Oyun Türkiye de henüz tam yaygınlaşmamış gibi görünüyor ve henüz Türkçeye geçmemiş durumda. Balon Düşürmeme Oyunu olarak açıkladığımız bu oyuna Türkçe bir isim önerimiz de var: ”Balon Ralli”. Umuyoruz ki faydalı bir içerik olmuştur. Son olarak fikir edinmek amacı ile Balloon World Cup finalini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz… Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle..

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Balon Düşürmeme Oyunu Kuralları, Balloon Dünya Kupası!” konusunda Bir Fikir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir