Mantar tıpa nasıl çıkarılır? Tirbuşon olmadan mantar tıpa nasıl çıkarılır?

Mantar tıpa nasıl çıkarılır? Tirbuşon olmadan mantar tıpa nasıl çıkarılır? Denenmiş kesin yöntem ile sizlere yardımcı olacağız.. Mantar tıpalı cam şişe nasıl açılır? Evde şarap tıpası nasıl açılır? Tirbuşon Olmadan şarap nasıl açılır? gibi sorgularınızın tamamına kesin çözüm sunacağız.

Tirbuşon olmadan mantar tıpa nasıl çıkarılır? Yorumca olarak denenmiş kesin yöntem ile sizlere yardımcı olacağız.. Mantar tıpalı cam şişe nasıl açılır? Evde şarap tıpası Öncelikle tirbison olmadan mantar tıpayı şişeden çıkarmak çok zordur. Parçalayarak çıkarmayı denemeyin bile çünkü sonunda tıpa şişenin içerisine kaçacaktır.
Mantar tıpayı tirbison olmadan şişeden çıkarabilmek için gerekli malzemeler;

  • Vida
  • Yıldız tonavida
  • Pense

Öncelikle yeterli uzunlukta bir vidayı yıldız tornavida yardımıyla döndürerek mantar tıpanın içerisine yerleştirelim. Kullandığımız vidayı çok kalın seçmemek daha akıllıca olacaktır. Kalın bir vida kullanırsanız tıpanın içine girdiğinde daha çok şişme yapabilir daha fazla sıkıştırabilir.

Mantar tıpaya sıkıştırdığımız vidayı pense ile tutup az bir açıyla sağa ve sola doğru çekerek (genel yön yukarı doğru olacak) güç kullanalım. Mantar tıpa yavaş yavaş yukarı çıkmaya baslayacaktır.

Yalnız burada dikkat etmelisiniz ki mantar tıpa sizi çok zorlayacaktır. Pense elinizden kayabilir veya cam elinizden kayıp kırılabilir. Bu tarz sakatlıklara sebebiyet vermemek adına gerekli güvenlik önlemlerini almadan ve çok mecbur kalmadığınız sürece bu yöntemi denemenizi kesinlikle önermiyoruz.

Avşar soda şişeleri ile yaptığımız süsleme ve boyama tekniklerini incelemek için hemen tıklayın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Mantar tıpa nasıl çıkarılır? Tirbuşon olmadan mantar tıpa nasıl çıkarılır?” konusunda Bir Fikir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir