Pampas otu nerede bulunur? Toplama ve Boyama Resimleri!

Pampas otu nerede bulunur? Pampas otu nerede yetişir? Pampas otu nasıl şoklanır? Pampas otu nasıl boyanır? gibi pampas otu dekorasyonu resimli anlatım. Pampas otuna dair tüm merak edilenleri resimli anlatım ile sizler için deneyimledik ve gözlemlerimizi açıklıyoruz.
Son yıllarda ev dekorasyonunun vazgeçilmez öğesi pampas otu veya diğer bir adı ile saz püskülü. Her ne kadar birçok mecrada ticari olarak satışı yapılsa da. Rahatlıkla kendi çabalarınız ile toplayıp güzel dekor objeleri haline getirebilirsiniz. İşte pampas otu dekorasyonuna dair her şey!

Pampas Otu Nerede Bulunur?
Pampas otu nerede yetişir?

Pampas otu nerede bulunur? Pampas otu nerede yetişir? İşte cevabı.. Pampas otları genel olarak yol kenarlarında yabani otlar olarak karşımıza çıkıyor. Bir çeşit sazlık otu olduğundan sulak zemini oldukça seven bir ot türü. Özellikle yol kenarlarında bulunan su birikintilerine veya sulama kanallarına yakın bölgelerde kümelenmiş halde bulunuyorlar. Pampas otu turkiyede nerede yetişir? derseniz, bizim gözlemlerimize göre yetişmeyeceği bir iklim türü yok gibi. Yabani otların yoğunlaştığı su birikinti çevreleri ve sulak yol kenarlarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Fakat mevsim aralığı kesinlikle önemli bir faktör. Buraya toplamış olduğumuz bölgelere ait resimleri de ekliyorum..

Pampas Otu Ne Zaman Toplanır?

Pampas otlarını daima aramamıza rağmen Eylül ayına kadar rastlamamıştık. Özellikle Eylül sonuna doğru aradığımız bölgedeki otlar pampas formuna ulaştılar.. Pampas otunu biz tam olarak 3 ayrı zamanda topladık. Ekim, Kasım ve Ocak aylarında.. Ekim ve Kasım ayında topladığımız pampas otları daha otsu ve daha ıslaktı sapları yeşil ve daha güçlüydü. Püskülleri tam anlamıyla pamuksu hale gelmemiş ve tam açılmamıştı. Fakat bu dönemde topladığımız pampaslar daha dayanıklı ve daha az tüy döküyordu. Ocak ayında topladığımız pampaslar ise tamamen kurumuş ve tamamen açılmış düzeyde idi. Toplaması oldukça rahattı rahat koparılıyordu. Sonbahar yağmurları ile yıkanmasından olsa gerek üzerlerindeki böcek toprak vs. gibi şeylere daha az rastladık. Eylül ayında topladığımız pampaslarda böcekler çıkabiliyordu. Biz avşar vazo süslemeleri ve yılbaşı ağacı yapımında Eylül ayı pampaslarını kullanmayı tercih ettik. Bu ürünleri de şuraya bıraktığım linklerden inceleyebilirsiniz.

Pampas Otundan Yılbaşı Ağacı Yapımı için Tıklayın!

Avşar Soda Şişesi Boyama ve Pampas Süsleme için Tıklayın!

Fil ayağı vazomuz için ise ocak ayı pampas otları daha uygun göründü.

pampas otu dökülmemesi için ne yapmalı, pampas otu nasıl şoklanır,
pampas otu dökülmemesi için ne yapmalı, pampas otu nasıl şoklanır,
Pampas Otu Nasıl Boyanır? Pampas Otu Nasıl Şoklanır?

Öncelikle toplamış olduğunuz pampasları yoğun şekilde sallayıp üzerindeki fazlalıkları rüzgara karşı savurmanız en iyisi. Böylece eviniz içerisinde daha az dökülecektir. Pampas otu dökülmemesi için ne yapmalı derseniz yapmanız gereken tek şey sprey vernik alıp pampaslarınızı sabitlemek. Fotoğrafta gördüğünüz şekilde şeffaf sprey vernikleri tercih edebilirsiniz. Pampas otu boyama için de en güzel yöntem sprey boyalar. Sprey boya yardımı ile az maliyetle istediğiniz renkte pampaslar elde edebilirsiniz.

Pampas otu nerede yetişir, pampas otu nerede bulunur, pampas otu nasıl toplanır, saz püskülü nerede yetişir, pampas otu nasıl boyanır, saz püskülü nasıl boyanır, pampas otu turkiyede nerede yetişir,pampas otu dökülmemesi için ne yapmalı, pampas otu nasıl şoklanır, pampas otu nasıl boyanır, pampas otu ne zaman toplanır, gibi soruların tamamına gerçek deneyimlerimiz ile cevap vermeye çalıştık.. Umarız ki sizler de evinizin dekorasyonuna renk katacak güzel objeler elde edebilirsiniz. Beğenilerinizi ve Merak ettiğiniz diğer hususları yorumlarda bizimle paylaşmayı sakın unutmayın..

Sağlıklı günler dileğiyle.. Yorumca blog Ailesi..

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Pampas otu nerede bulunur? Toplama ve Boyama Resimleri!” konusunda Bir Fikir

  1. Yollardan geçip giderken belki de dikkatimizi çekmeyecek bu otun güzel bir dekorasyon aracına dönüşmesi fikri oldukça faydalı. Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir