Pampas Otundan Yılbaşı Ağacı Yapımı! Harika oldu!

Yeni yıla ve yepyeni umutlara yaklaştığımız bu günlerde yılbaşı ağacı süsleme fikri, evde kalmanın yaratmış olduğu bunalımı dağıtmak için gayet etkili bir yöntem. Tabii ki yalnızca süslemekle kalamazdık, ağacımıza bizden birşeyler katmalıydık.. Sıfırdan bir Yılbaşı Ağacı Yapımına yönelmemizin ayrıca sebepleri ise, piyasada yer alan hazır ağaçların çok ruhsuz, tekdüze ve gereksiz pahalı oluşu.

Pampas Otundan Yılbaşı Ağacı Yapımına dair serüvenimizi adım adım görseller ile açıkladık. Ev yapımı yılbaşı ağacı videomuzu da içeriğimizde bulabileceksiniz.

Yılbaşı Ağacı Yapımı anlatımına başlamadan önce belirtmek gerekir ki; biz, olabildiğince elde olan malzemelerimizi değerlendirerek bu işe giriştik. Kendin yap temalı tüm ürünlerimizde elimizde mevcutta olan malzemelerle planlarımızı şekillendirmeye özen gösteriyoruz..

Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır?

Kullandığımız Malzemeler:

 • Popeyes Kovası
 • Ağaç Çubuk
 • Çicek Toprağı
 • Silikon Tabancası
 • Pampas Otu
 • Streç Film
 • Koli Bandı
 • Çöp Şiş
 • Eski T-shirt
 • Hasır İp
 • Yılbası Ağacı Süsleri
 • Led Işık (4 metre)
 • Sprey Vernik

Pampas Otundan Yılbaşı Ağacı Yapımı

1.Adım: Popeyes Kovamızı çiçek toprağı ile doldurup Ağaç Çubuğu tam ortasına saplıyoruz.

Pampaslardan Yılbaşı Ağacı Yapımı

2.Adım: Çöp Şisleri ağacın 3 boyutlu bir üçgen görünümü alması için kullandık. Çöp şişlerimizi “+” ve “x” şeklinde birleştirip, alttan üste doğru kısalacak şekilde ve kat kat Ağaç Çubuk gövdeye silikon ile sabitledik..

Pampaslardan Yılbaşı Ağacı Yapımı
Pampaslardan Yılbaşı Ağacı Yapımı

3.Adım: Oluşturduğumuz gövdeyi streç film ile 2 kat kapladık. Çöp şişlerin uç kısımlarındaki yırtılmaları önlemek adına Koli Bandı ile kat kat bantladık. Bantlama işleminde bantı kesmeden tek parça halinde katlar arası geçiş yaptık. Böylelikle daha sağlam bir yapı oluştu.

Pampaslardan Yılbaşı Ağacı Yapımı

4.Adım: Pampas otlarını üst katlardan tüm yüzeye yerleştirdik. Uç kısımlarını kesip yapıştırmak yerine pampas çubuklarını streç yüzeyde açtığımız deliklerden geçirerek içeriden toprağa sabitledik. Tüm yüzeyleri pampas ile kapladığımız anda toprakta neredeyse yer kalmadı ve çok sağlam tek parça bir yapı oluştu.

Pampaslardan Yılbaşı Ağacı Yapımı

5. Adım: Yavaş yavaş ortaya çıkan yılbaşı ağacımıza Sprey Vernik sıkarak pampasların dağılmamasını ve görünümünü korumasını sağladık.

Pampaslardan Yılbaşı Ağacı Yapımı

6.Adım: Popeyes Kovamızı eski bir t-shirt yardımıyla kaplayıp arka kısmından bağladık. Hasır ip ile ufak bir bağ süsü ekledik.

Pampaslardan Yılbaşı Ağacı Yapımı

7.Adım: Geldik yılbaşı ağacı yapımının en güzel kısmına.. Ağacımızı led ışık ile yine kat kat dolayıp yılbaşı süslerini kafamıza göre üzerine yerleştirdik.

Pampaslardan Yılbaşı Ağacı Yapımı
Pampaslardan Yılbaşı Ağacı Yapımı

Sonuç olarak, ortaya gerçekten de bizim için derin manası olan, sıcak ve huzur dolu bir yılbaşı ağacı çıktı. Yalnızca bir süs eşyası olsa da; birşeyleri yapabilme, ortaya gerçekten size haz veren birşey çıkarabilme hissi paha biçilmez..

Ev yapımı Yılbaşı Ağacının son haline ait videoyu da buraya bırakalım…

İçeriğimizi sonlandırmadan belirtmek isteriz ki, yapım aşamalarını kendi kafamızda belirleyip uyguladık. Kesinlikle bir yerden kopya edilmiş bir ürün değil.. Yılbaşı süslerini de kendimiz yapmak istedik fakat geç başladığımız için yılbaşı gecesine yetişmeme ihtimalini göze alamadık.. Boyut olarak da mevcut pampaslarımız bu kadarına el verdiği için biraz küçük oldu.. Mevsimi geldiğinde daha çok pampas stoklamaya mutlaka özen göstereceğiz..(Yol Kenarlarından Topluyoruz.)

Diğer yazılarımıza buradan göz atabilirsiniz. Yılbaşı ağacımızı beğendiyseniz yorum yapmayı ve makalemizi paylaşmayı sakın unutmayın..

Yepyeni umutlarla, sağlık dolu, eğlence dolu bir yıl olması dileğiyle..

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Pampas Otundan Yılbaşı Ağacı Yapımı! Harika oldu!” konusunda Bir Fikir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir