Robot Süpürge Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli? Robot Süpürge Gerekli Mi?

Robot süpürge alınırken nelere dikkat edilmeli, doğru robot süpürge nasıl seçilir, robot süpürge almalı mıyım, hiç tereddüt etmeyin işinize yarayacak tavsiyeler yazı içeriğimizde. Robot Süpürge alınmalı mı, robot süpürge gerekli mi, robot süpürge gerçekten gerekli mi robot süpürge kullanışlı mı? Tüm bu sorguların yanıtını bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Robot süpürge almayı düşünüp de araştırmaya başladığınızda fark edeceğiniz ilk şey konunun adeta bir derya deniz olduğudur. Onlarca adını duymadığınız marka ve yine bu onlarca markanın onlarca modeli ile karşılaşacaksınız. Robot süpürge fiyatları da yine aynı şekilde bir karmaşa içerisinde. Hayatımıza son yıllarda giren bu akıllı ev aletinin seçiminde sunulan özellikleri değerlendirerek kendi önceliklerinize karar vermeniz gerekiyor. İhtiyaçlarınıza uygun ve bütçenizi koruyacak bir seçim yapmanız oldukça önemli. Biz de kendi deneyimlerimiz ve yakın çevremizde robot süpürge kullanmış olan kişilerden aldığımız fikirlerle sizlere yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Öncelikle robot süpürge gerekli mi, robot süpürge almalı mıyım diye düşünenler için akıllı süpürge gerekli mi konusuna biraz değinelim. Daha önce de airfryer gerekli mi konusunu irdelemiş ve işinize yarar deneyimlerimizi aktarmıştık. Aşırı ilgi gören o içeriğimiz sonrasında robot süpürgenin gerekliliği konusunu irdelememek olmazdı… Airfryer Gerekli mi? Airfryer Yorumları içeriğimizi okumak için BURAYA tıklayablirsiniz.

Robot Süpürge Gerekli Mi? Robot süpürge kullanıcı yorumları..


Direk konunun ortasından dalmak gibi olacak ama ÇEYİZİNİZE ALMAYIN! Evet yanlış duymadınız, her ne kadar genç hanımların çeyizinde en havalı parçalardan biri olarak görünse de çeyiz setinizin içinde olmasını önermiyoruz. Bunun tabi ki önemli sebepleri var. Akıllı ev aletleri teknolojileri her geçen gün yenilenmekte, kullanıcıların deneyimlerine ve ihtiyaçlarına göre şekillenerek geliştiriliyor. Motor gücü, yazılım, batarya ömrü ve kullanım süresi konularında kısa zaman dilimlerinde yeni teknolojiler ortaya çıkıyor. Çeyizinizde birkaç yıl sonra kullanılmayı bekleyecek bir alet değil. Kullanacağınız zamanda ihtiyacınıza en uygun ve en güncel teknolojiyi edinmeniz daha mantıklı olacaktır.

Gelelim güncel olarak kullanmayı düşünenlere.. Kullanan herkesin yaptığı ilk yorum evdeki tek süpürge olarak tercih edilmesi mümkün değil. Yeteri kadar güçlü ve pratik aletler değiller. Fakat faydalı mı? Evet kesinlikle faydalı! İlk olarak evcil hayvan besleyenler için olmazsa olmaz bir alet denilebilir. İki günde bir robot süpürge çalıştırarak genel temizlik rutinlerinizi daha uzun aralıklarla ve daha rahat yapmanızı sağlayacaktır. Hayatınızda ev temizliğine ayırmış olduğunuz zamanı azaltabilmenizi sağlayacağından emin olabilirsiniz. Henüz daha yeterince akıllı aletler olmadıklarından evinizi daha düzenli tutmanız konusunda teşvik edici oluyorlar. Kullanan herkesin bir diğer ortak fikri etraf dağınıkken Robot süpürgelerin tam randımanlı çalışamadığı oldu.
Robot Süpürge ile yaşayacağınız deneyimi şöyle özetleyelim. Evinizde iken ya da değilken daha öncesinde derli toplu tuttuğunuz, robotu engelleyecek cisimleri özenle ortadan kaldırdığınız evinizde 2 saat boyunca süpürgeniz çalışacak ve evinizde görünen ve görünmeyen birçok kiri toparlayacak. Evinizin büyüklüğüne göre sona kalan bazı odalar için şarj kapasitesi yetmeyecek fakat bir diğer gün için o odaları temizleteceksiniz. Bir diğer gün diyoruz çünkü tam kapasite ile bataryasını doldurması 4-6 saat arasında değişmekte. Geniş ev sahipleri için batarya kapasitesi önemli bir kriter olacaktır. Robot süpürgenin de temelde bir elektirik süpürgesi olduğunu unutmamak gerekir bu da demek oluyor ki gürültülü çalışan bir alet. Yukarıda Akıllı süpürge almalı mıyım sorusuna biraz değinelim demiştik fakat birazdan fazla değinmiş olduk kararı sizlere bırakalım artık..

Robot süpürge alınırken dikkat edilmesi gerekenler, Robot süpürge alırken nelere dikkat edilmeli?

Burada izlere robot süpürge tavsiye ya da en iyi robot süpürge hangisi konusunda direk yönlendirme yapamayız. Fakat hangi özelliğin hangi ihtiyacınıza yönelik olduğunu açıklamaya çalışarak Robot Süpürge Karşılaştırma konusunda bilgi vermiş olacağız.

  • Robot Süpürgenizin güncel ve güçlü bir yazılıma sahip olması önemli. şu anda karşılaşılan en büyük handikap süpürgenin rahat hareket edememesi ve cisimleri yeterince algılayamaması. Son teknolojiler ile firmalar yazılımlarını bu yönde güncellemeye çalışıyorlar ve şu anda bu konuda en güçlü sistemler Lidar(lazerli) sistemler.
  • Emiş gücü pa değeri olarak adlandırılıyor. Şu an en yüksek 8000 ile 2000 pa değerleri arasında robot süpürgeler piyasada mevcut. 2023 yılı itibari ile çıkan modellerin büyük çoğunluğu 4000 pa ve üzeri emiş gücüne sahip. Bu sebeple güncel ürünleri tercih edip 4000 pa ve üzeri bir ürün seçmeniz daha yararlı olabilir. 2500 pa ve civarında değerlere sahip olan ürünler ile ilgili birçok kullanıcı aslında yeterli olduğu kanaatinde ,bunu da unutmamak gerekir.
  • Çok fazla teknik ayrıntıya girmek istemiyoruz çünkü herkesin anlayabileceği şekilde konuyu toparlamak niyetindeyiz. Geniş bir eviniz var ise cihazın bataryasına ait mah değerini ve fabrika verilerinde belirtilen çalışma süresini mutlaka göz önünde bulundurun ve yüksek olanları tercih edin.
  • Fırça konusunda kıl fırçalar ve slikon yapıda fırçalar kullanılıyor.. Silikon olanlar daha uzun ömürlü gibi görünse de genel kanı kıl yapıda olanların daha iyi temizlik sağladığı yönünde.
  • Halı tanıma özelliği diye bir özellik söz konusu.. robot süpürge alırken dikkat edilmesi gerekenler listesinde bizim için en önemli konu bu oldu. Birçok kullanıcı silme işleminin halı üzerinde de devam etmesi sebebiyle mopların halıları ıslatması konusunda oldukça şikayetçi. Birçok modelde silme işleminin tam randımanlı gerçekleşmesi için halılarınızı kaldırmanız gerekiyor. Kabul etmek gerekir ki yaz ayları dışında her süpürme işlemi öncesinde halıları kaldırmak mümkün olacak iş değildir. Bu yüzden birçok akıllı süpürge kullanıcısı ürününün silme özelliğini tam anlamıyla kullanamıyor. Robot süpürgenizin silme özelliklerini rahat rahat kullanabilmek için halı tanıma sistemi olan ürünleri tercih etmeniz akıllıca olacaktır.
  • Robot süpürgenizin hareket alanını rahatlatmak adına ne kadar uğraşırsanız uğraşın bazen evin bazı bölümlerinde süpürgeniz sorun yaşayabilir. Bu sebeple süpürgenin çalışacağı alanı sınırlandırabileceğiniz sanal duvar oluşturma teknolojileri içeren ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Dubleks evlerde yaşayanlar ya da evinde basamak tarzı bölümler olan kişiler düşme önleyici sistemleri olan robot süpürgelere yönelmelidir.
  • Evinizde özellikle temizlenmesini istediğiniz dar alanlar var ise alacağınız robot süpürgenin ebatlarını mutlaka değerlendirin. İnce yapıda olan modeller de mevcut.
  • Toz Boşaltma ve Mop Temizleme İstasyonu.. Paranız varsa alın tabi 🙂 bazı modellerde opsiyonlu, bazı modellerde ise standart olarak bu istasyonlar yer alıyor. Bize göre ilk feragat edilebilecek özellikler bunlar çünkü fiyat farkını oldukça etkiliyor bu istasyonlar. Yalnız şunu da belirtmek gerekir ki kendi haznesini değiştirip moplarını temizleyen bir cihaz tam anlamıyla “robot” adının hakkını veriyor demektir.
  • Mutlaka güvenilir satıcılardan garantili ürünler alın.. Robot Süpürgeler karmaşık sistemlere ve güçlü yazılımlara sahip cihazlar.. her elektronik alet gibi bozulma riski bulunduruyorlar. Aldığınız ürünün garantili olup olmadığını ve firmanın geri dönüşlerde kullanıcı dostu olup olmadığını mutlaka araştırın.

Robot süpürge alınırken nelere dikkat edilmeli konusunu sizler için irdelemeye çalıştık. Umuyoruz ki paylaştığımız bilgiler sayesinde kafanızda bir şeyler oturmuş olacaktır. Burada sıraladığımız teknik özellikler ile ilgili bilgi almak için almak istediğiniz robot süpürgenin marka ve model bilgilerini girerek epey.com adresinden karşılaştırabilirsiniz. Sağlıklı günlerde kullanmanız dileğiyle..

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Robot Süpürge Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli? Robot Süpürge Gerekli Mi?” konusunda Bir Fikir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir