Xiaomi Robot Vacuum S10+ Yorumları, Kutu Açılışı, Kurulum, Haritalama ve HER ŞEY!

Xiaomi Robot Vacuum S10+ Yorumları ile karşınızdayız. Amacımız bu çok kullanışlı Robot Süpürge ile ilgili ihtiyacınız olan detaylı kullanıcı rehberini oluşturmak. Xiaomi Robot Vacuum S10+ Kutu Açılışı ile başlayacağımız yazımızda ; Xiaomi Robot Vacuum S10+ Kurulum başlığında ilk kurulumda nelerle karşılaştığımızı, Xiaomi Robot Vacuum S10+ İnceleme bölümünde çalışma performansına ait detayları, halı olan odalardaki performansı, Xiaomi S10 Plus Haritalama becerilerini görsel detaylar ile aktaracağız. Xiaomi Robot Vacuum S10+ Yorumlar yazımız kesinlikle bizlerin kullanıcı deneyimlerine ait paylaşımlardır, herhangi bir iş birliği veya reklam amacı içermemektedir.

Xiaomi Robot Vacuum S10+ Özellikleri itibari ile bize göre tam bir fiyat performans ürünü, 4000 pa çekiş gücüne sahip olması piyasadaki muadillerine göre ortalamanın üzeride kalıyor. 2 ayrı parça halinde kendi etrafında dönen mopları silme özelliği konusunda benzersiz bir teknolojiye sahip. Akıllı Süpürge Xiaomi markasının çok güçlü rakiplerinin olduğu bir alan olsa da dönen mop kullanan başka bir markaya rastlamadık. Kir haznesi kapasitesi, su haznesi kapasitesi, şarj olma süresi bakımından hepsi muadillerine göre benzer düzeylerde. Dolu şarj ile Ortalama çalışma süresi 2 saat olarak paylaşılmış. Bu özelliği bakımından piyasada 4 saat çalışma süresi olan bazı rakiplerinin gerisinde kalsa da rahatlıkla tek seferde bütün evi temizleyebileceği konusunda memnun kaldık, aşağıda kaç metrekare alanı kaç dakikada temizlediğine dair verileri de ekran görüntüsü olarak paylaşacağız. Buradaki deneyimlerimizi genel bir Akıllı Süpürge Yorumları olarak da değerlendirebilirsiniz. Haydi başlayalım..

Xiaomi Robot Vacuum S10+ Kutu Açılışı VİDEO
Xiaomi S10+ Robot Süpürge Kutu Açılışı

Videoda görüldüğü üzere kutu içerisinden; Robot Süpürge, Şarj Ünitesi, Dönen Moplar (2 adet), Kıl Fırça, Temizleme Tarağı, Kullanım Kılavuzu çıkıyor.

Xiaomi Robot Vacuum S10+ Kutu İçeriği
Xiaomi Robot Vacuum S10+ Kutu İçeriği (Kedi Kutuya Dahil Değildir 😀 )

Xiaomi S10+ Robot Süpürge Kullanıcı Rehberi

Şarj Aletinin Yerini Doğru Belirlemek ÖNEMLİ!

Xiaomi s10+ Robot Süpürge Kutu açılış videosunu sizler için hazırladık kuru içeriğindeki ürünlerin fotoğraflarını da aşağıdaki görselde bulabilirsiniz çok detaylı bir rehber oluşturmak istediğimiz için ilk andan itibaren karşılaştığımız deneyimleri sizlere sıcağı sıcağına aktaracağız. Kutu açılışı sonrasında kullanım kılavuzunda yer alan uyarıya uyarak uygun bir şarj alanı (Şarj cihazının sağında ve solunda yarım metre ve önünde 1.5 metre boşluk olacak şekilde ve wifi sinyalinin iyi çekiği bir bölge) seçip cihazı bataryası tam dolana kadar şarja koyduk. Cihaz açılışta yarı yarıya bataryası dolu şekildeydi..

Evinizi Temizlik Öncesi Robot Süpürge İçin Düzenlemelisiniz

Xiaomi s10+ Robot Süpürgemizi Mi Home uygulaması ile telefonumuza tanıttık. Xiaomi s10+ Robot Süpürge Haritalama işlemi nasıl yapılır diyecek olursanız öncelikle evde yerdeki dağınık eşyaları kaldırdık. Oyuncak vs… Küçük olsa bile evde daima bir yerde duran eşyaları özellikle kaldırmadık çünkü o eşyaları algılamasını ve uzak durmasını istedik.

Xiaomi S10 Plus Haritalama Özellikleri

Uygulamadaki Menüden haritalama komutunu verdik ve cihaz tüm evi dolaşarak haritalama işlemini gerçekleştirdi. Uygulama ekranında haritamız oluşmuş oldu. Koltuk ayaklarını ve engelleri gayet doğru şekilde tanımladı. Yatak odasında yer alan gardırop kısmını haritada algılamamış gibiydi oraya çarpmaması için sanal engel tanımladık. O kısım wifi sinyalinin çekmediği bir yerdi sorun bundan kaynaklanabilir diye düşünüyoruz. Bütün koltuk ayakları ve masa ayakları gibi engelleri de gri noktalar ile tanımladı. Halıları ilk haritalama işleminde algılamadı fakat sonrasında moplarla temizlik yaptıkça halıları haritaya ekledi. Evde gezindikçe daha iyi tanıyıp verilerini arttıracağını düşünüyoruz. Aşağıda Xiaomi S10 Plus Haritalama beceresine ait fotoğrafı görebilirsiniz.

Xiaomi S10 Plus Haritalama Becerisi
Xiaomi S10 Plus Haritalama Becerisi (Balkona yerleştirmedik kendi kendine kapısını açık görünce uzaktan haritalandırmış)

Xiaomi s10+ Robot Süpürge İyice Temizliyor Mu? Temizleme Rotası Nasıl?
Arama motorlarındaki yorumlardan Robot Süpürgeler için genelde aşırı iyi temizlemediği fakat idare ettiği şeklinde bir izlenim almıştık. Fakat 4 ayrı kademeden 2. Kademe olan standart modda (sessiz, standart, güçlü, turbo) çalıştırdığımız Xiaomi s10+ Robot Süpürgemiz gayet iyi bir performans gösterdi. Resimde gördüğünüz şekilde kir topladı. 15 metrekarelik oturma odasını 20 dakikada temizledi. Koltuk ayaklarının yoğunlaştığı alanlarda daha fazla zaman harcıyordu. Hiçbir yere çarpmadı (Muhabbet kuşu kafes tutacağının ince ayakları hariç). Xiaomi s10+ Robot Süpürge temizleme rotasını da aşağıdaki resimde paylaşıyoruz. Koltuk ve masa ayaklarının etrafında daire çizme hareketi gerçekleştirdi ve hiçbir şekilde saçma sapan hareketler yapmadı. Resimdeki temizleme rotasından da işini ne kadar düzenli yaptığını anlayabilirsiniz. Yalnızca süpürme modunda 20 dakikada 15 metre karelik alanı temizlediği de görülüyor.

Xiaomi s10+ Robot Süpürge Temizleme Düzeni
Xiaomi s10+ Robot Süpürge Temizleme Düzeni

Haritayı incelediğimizde yerdeki modemden, çöp kutusunun yerine ve yerdeki dijital tartıya kadar birçok objeyi tanımlamış Xiaomi s10+ Robot Süpürge.

Xiaomi s10+ Robot Süpürge Kir Haznesi
Xiaomi s10+ Robot Süpürge Kir Haznesi

Mi Home Uygulamasında Birden Fazla Kullanıcı Eklemek Mümkün

Mi Home uygulamasındaki “cihazı paylaş” menüsüne girerek paylaşmak istediğiniz kişinin Mi Home hesabına ait e-posta adresini girerseniz cihazı aynı ayarlarla birden fazla kişinin kullanabilmesini sağlıyorsunuz. Biz kullandık ve gayet iyi oldu. Şuna da değinmek lazım, kutu içinden çıkan kullanma talimatları yeteri kadar detaylı değildi fakat Mi Home uygulamasını indirdikten sonra birçok şeyi kavrıyorsunuz. Anlaşılır şekilde hazırlanmış kullanıcı dostu bir uygulama.

Tam Olarak Yeterli Olmasa Da Halı Tanıma Özelliği VAR!

Xiaomi s10+ Robot Süpürge halı tanıma özelliği var mı? Evet var, fakat bu özellik halıya gelince moplarını yukarı kaldıran bir özellik olarak değil, halıyı algıladığı zaman halının üzerine çıkmayacak şekilde çalışıyor aşağıdaki resimde görüldüğü gibi temizlik rotasını halıya çıkmayacak şekilde oluşturdu. Başta gayet iyi gidiyordu fakat yine resimde görüldüğü gibi bir an halıya girip çıktı sonrasında toparlayıp temizliği bitirdi. Halı tanıma özelliği halılara çıkmamasını sağladığı için cihaz koridor gibi dar alanlardan geçemiyor çünkü geçmek için halısız alan bulamıyor.. Bu durumda engelleri kaldırmamız için uyarı vererek şarj istasyonuna geri dönüyor.. Halı tanıma özelliği sayesinde temizlik esnasında tüm halıları kaldırmanıza gerek kalmıyor fakat odalar arası geçişi sağlayacak halısız alanlar olması gerekiyor.. bu tarz yerlerde halılarınızı geçiş yolu oluşacak şekilde en azından kıvırmalısınız. Halıları süpürmeyecek mi diye düşünmeyin, Mopları çıkarıp çalıştırdığınızda sadece süpürme işlemine geçiyor ve halı tanıma özelliği otomatik olarak devre dışı kalıyor bu sayede halıları da süpürmüş oluyor.

Xiaomi s10+ Robot Süpürge Halı Tanıma Özelliği
Xiaomi s10+ Robot Süpürge Halı Tanıma Özelliği

Xiaomi Robot Vacuum S10+ Türkçe Dil Desteği Var Mı?

Cihaz İngilizce dil seçeneği ile varsayılan olarak geliyor değiştirmek için Mi Home uygulamasında robotu seçerek Menü/Daha fazla işlev/Bir dil seçin adımlarını uygulayarak Türkçe dil seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Pas Pas Özellikleri Gayet İyi!

Çok güzel bir özellik olarak da paspas mopunun pedlerinin cırt cırtlı yapıda olması çıkarıp yıkanabilir olması, böylelikle paspasında koku ve kir birikmesini önlemiş oluyorsunuz. Belirtmek gerekir ki birçok Robot süpürgede olduğu gibi Xiaomi Robot Vacuum S10+ içinde malesef sıradan deterjan, sirke vs. temizlik ürünü kullanmamanız gerekiyor. Piyasada Robot Süpürge Deterjanı olarak satılan ürünler var fakat bu konuyu henüz denemediğimiz için yorum yapamıyoruz.. Önümüzdeki dönemlerde Robot Süpürge Deterjanı kullanarak deneyimlerimizi sizlerle paylaşacağız.

Sesli Seviyesi Nasıl?

Xiaomi s10+ Robot süpürgenin de sonuç olarak bir elektrik motorlu süpürge olduğunu unutmamak gerekir. Çok aşırı gürültülü olduğu söylenemez hatta muadillerine göre bir tık daha iyi diyebiliriz. Ancak her elektrikli alet gibi sesli çalışan bir aygıt. Aşağıdaki videoda sesli çalışmasını görebilirsiniz.

Xiaomi s10+ Ses Seviyesi

Xiaomi s10+ Robot Süpürge Malesef giremeyeceği yerleri temizleyemiyor. Mutfak masasının altını kısıtlayan sandalye ayakları sebebiyle masanın altını yeterince temizleyemedi. Bir robot süpürgeden tam anlamıyla verim almak istiyorsanız evinizi onun kabiliyetlerine uygun şekilde düzenlemeniz gerekiyor. Bu tarz teknolojiler yaygınlaştıkça ev dekorasyon modası da ona göre şekillenecektir. Örneğin Yerden yüksek mobilyalar, mutfak masasına geçmeli şekilde ayakları yere değmeyen masa sandalye takımları, yere olabildiğince az temas eden çöp kutusu vs.. Önümüzdeki yıllarda daha pratik çözümler ile karşılaşacağımız kesin.

Su kapasitesinin bittiğine ya da toz torbasının dolduğuna dair bir gösterge ya da bildirim uyarısı mevcut değil özellikle su kapasitesinin bitmesinin anlaşılabilmesi çok iyi olurdu.

Robot süpürge alınırken nelere dikkat edilmeli yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz. Süpürme konusunda gerçekten kusursuz bir temizlik yapıyor. Evde kedi beslediğimiz için fark daha bir anlaşılır düzeyde oldu. Umuyoruz ki akıllı süpürge yorumları hakkında detaylı bir içerik olmuştur. İlerleyen günlerde güncel deneyimlerimizi de buraya ekleyeceğiz sormak istediğiniz hususlarda yorumlarda bize danışabilirsiniz. Sağlıklı günler dileğiyle..

Airfryer Gerekli Mi Kullanıcı Yorumlarımız İçin TIKLAYIN!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir