9 Kere Leyla, Bin Kere Pişman! Film Eleştirisi..

9 Kere Leyla yorum ve izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.. Söyleyeceklerim genelde tercih etmeyeceğim türden fakat 9 Kere Leyla filmi beni buna zorladı diyebilirim..

Harika Bir Oyuncu Kadrosu!

Film adına olumlu olan tek şey den bahsetmek istiyorum.. Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu, Fırat Tanış, Alican Yücesoy.. Bu oyuncuların sadece afişte görünmesi bile filme kalite katar. 9 kere Leyla Oyuncuları itibari ile her biri usta sanatçılardan oluşuyor. Filmi izlerken bu oyuncular acaba senaryoyu okumadan mı tercih ettiler diye düşündüm durdum.. İşte 9 kere leyla yorum ve izlenimlerim…

Biraz Ayıp Olacak Ama..

Çok düşündüm bu konuda yazıp yazmamak konusunda çünkü fikirlerimle acaba o usta oyunculara saygısızlık mı ediyorum diye kararsız kaldım. Yine de hayatımdan çalınan 1 saat 52 dakikayı görmezden gelemedim.
Evet 9 Kere Leyla filminden bahsediyorum. 9 kere leyla filmi nasıl diye soran 9 Kere Leyla yorum arayan kim varsa bana kulak versin.
Konuyu özetlemek gerekirse bu kadar güzel bir kadro ile nasıl bu kadar kötü bir film çekilir anlamış değilim. Sanatçıların sanatlarını sanat için yapmaları da alışık olmadığımız bir durum değil aslında. Fakat ya ben çok cahilim ya da film sanat adına da yüksek değerler taşımıyor.
9 kere leyla konusu itibariyle çok zayıf görünüyor. Oyuncu kadrosunun hatrına birşey olacak diye bekliyorsunuz sonuna kadar fakat malesef birşey de olmuyor. Sonunda birşey olur gibi olsa da malesef film tat vermiyor.


Film sonunda bir mesaj vermeye çalışıyor gibi fakat onu da ne kadar verebiliyor tartışılır. 9 kere leyla Netflix içerikleri arasında malesef ki beğenmediklerim arasına girdi. Açıkçası filmi sinemada izlemiş olmayı hiç istemezdim.. Daha büyük bir hayal kırıklığı olurdu benim için.
Elbette ki her film güzel olacak diye bir kaide yok fakat sosyal platformlara kayan film sektörü acaba kalitesinden ödün mü veriyor endişesi duymaya başlayabilirsiniz. Aslında haklarını yemek de istemiyorum. Özensiz bir film değil ama senaryo gerçekten kötü..

Özetlemek Gerekirse..

Gülmedim, anlamadım, sıkıldım ve sevmedim.. Sonuna kadar izlemek için de bayağı zorlandım.. Umarım daha güzel filmlerde buluşabiliriz, herkese iyi seyirler… Sağlıkla kalmanız dileğiyle..

Bir Başkadır dizisi hakkındaki izlenimlerimizi incelediniz mi ?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir