Muhabbet Kuşu Konuşturma Teknikleri ve Örnek Videolar

Muhabbet kuşu konuşturma teknikleri ve muhabbet kuşu bakımına dair ince ipuçlarını ve konuşan muhabbet kuşu videolarını sizlerle paylaşacağım. Sizinle ilgilenen ve konuşan muhabbet kuşu edindiğiniz taktirde kuşunuz evcil bir hayvan olmaktan ziyade ailenizin neşeli bir ferdi olacaktır.

Konuşan muhabbet kuşu

Evlerin en güzel en şen sesleridir muhabbet kuşları. Evinize bir muhabbet kuşu aldınız ve konuşmasını istiyorsunuz. Bilmeniz gerekir ki Muhabbet kuşu konuşturma egitimi zaman gerektiren bir süreçtir. Nasıl ki yeni doğan bir bebek hemen konuşamaz, yavru muhabbet kuşları da adeta birer bebektir. Tabii ki en önemlisi onunla ilgilenmek. Onunla bir kuş gibi değil de aileden biriymiş gibi iletişim kurmak gerekir. Onu kendinize alıştırmalısınız. Sizden ve özellikle elinizden zarar gelmeyeceğini anlamalı. Kafesteyken ya da dışarıdayken yanına yaklaştığınız da kaçmaması gerekiyor. Öttüğü zaman ona konuşarak cevap vermek ve dışarıdayken elinize alıp defalarca aynı kelimeleri söylemek gerekiyor.

İlk Kelime ”Cicikuş”


      Mesela mutfağa mı gidiyorsunuz onu da yanınızda götürün ve onunla beraber sohbet edin, balkona mı çıkıyorsunuz onu da çıkarın açık hava da çok mutlu oluyorlar . Böylelikle konuşmayı sizin sohbetinizle beraber öğrenir. İlk kelimenin “cicikuş” olması kuşunuzun gırtlağını açar ve diğer kelimeleri kolayca öğrenmesine yol açar. Muhabbet kuşları taklit etmeyi çok sever ve iligisini çeken ve sürekli duyduğu her kelimeyi zamanla taklit edecektir

Cicikuş kelimesine alışmış muhabbet kuşları daha sonra kendi adlarını ve onlara aşılamak istediğiniz diğer tüm kelimeri taklit etmeye başlarlar.


Onun Favori Oyuncaklarını Keşfedin..

Kuşunuzu elinize alıştırmak için ise birkaç püf nokta var. Yavru muhabet kuşu eğitimi erişkin kuşlara göre daha kolaydır. Eğer yavru aldıysanız onu elden korkutmamak gerekiyor ki ele alışsın onu ilk geldiğinde elle tutup sevmek yerine elinizle yem yedirmeyi deneyin böylelikle hem size güvenir hem de elinizden kaçmaz. Eğer ilk yem tuttuğunuz da yemez ise zorlamayın acıkmasını bekleyin ve tekrar deneyin.  Daha sonrasında kuşunuzun karakterini, yemek ve oyuncak favorilerini keşfedin ve elinize alın. Mesela kuşların zilli top sesine ilgisi vardır. Boncuklu parlak salıncaklara bayılırlar. Onu elinize aldığınız zaman rahatlıkla gelebiliyorsa elinize alışmıştır demektir.

Zilli oyuncağına kur yapan bir erkek muhabbet kuşu sesi.


    Kuşunuz ilk geldiğinde ve ilerleyen günler de korkup kafeste kanat çırparak kendini oradan oraya çarpabilir. Onun yanına oturup onunla konuşarak onu sakinleştirebilirsiniz. Yavru muhabbet kuşların eğitimi yetişkinlere göre çok daha kolaydır.Gün geçtikçe sizden zarar gelmeyeceğini anlayıp size güvenmeye başlayacaktır. Ani hareketlerden ve yüksek sesten muhakkak kaçının.Bir diğer nokta ise kuşunuzun yanında başka bir kuş olmaması. Tüm ilgiyi, dikkati birbirlerine verip sizden uzaklaşır, gelmez ve öğrenemez. Sabırla ve sevgiyle yaklaştığınız taktirde ailenizin bir ferdi olacak muhabbet kuşunuza dair birkaç örnek video daha bırakıyorum. Siz ve güzel dostlarınıza sağlıklı günler dileği ile…

Orkide bakımı ipuçları yazımıza göz atmayı sakın unutmayın!..

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Muhabbet Kuşu Konuşturma Teknikleri ve Örnek Videolar” konusunda Bir Fikir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir