Doğa Kapımda! Doğadan Sofranıza Bir Başarı Hikayesi!

Doğa kapımda, bizimde instagram üzerinden tanıştığımız ve farklı ürünlerini 2 kez deneyimlediğimiz Manisa, Turgutlu ilçesinden samimi bir aile girişimi. Ev yapımı köy ürünleri dendiğinde bizim için en iyi tercih denebilir. Kendi ürettikleri doğal, ev yapımı organik köy ürünlerini tertemiz bir şekilde soframıza ulaşmasını sağlıyorlar. Ürünlerine ve üretim aşamalarına dair her anı instagram: dogakapimda adresinden paylaşıyorlar. Dogakapimda instagram hesabını biraz incelediğinizde kendinizi harika köy ürünlerini sipariş verirken buluyorsunuz. Hali hazırda takipçi sayıları 140 bini aşmış bulunmakta ve gün geçtikte artış gösteriyor.
Oldukça samimi,ilgili ve güvenilirler. Bizzat denediğimiz ürünlerinin lezzeti gerçekten harika. Bu tarz doğal ürünlere ilgiliyseniz kesinlikle Doğa Kapımda ürünlerini denemelisiniz. İki ayrı siparişimizde de gayet ilgili ve özenliydiler. Ürünlerimiz kısa sürede ve iyi paketlenmiş şekilde elimize ulaştı. Salamura yaprak, yeşil zeytin, siyah zeytin, köy peyniri ve zeytin yağı ürünlerini denedik ve bayıldık. Üstün memnuniyet oranlarını ve İnstagram üzerindeki yüksek takipçi seviyelerini de bu lezzete ve kaliteli yaklaşımlarına borçlu olmalılar. Yorumca ailesi olarak, bu harika deneyimimizi sizlerle paylaşıp alanında başarılı kişilerle olan röportajlarımıza bir yenisini ekledik.

İşte ev yapımı köy ürünleri konusunda kuşkusuz en başarılı girişim olan Doğa Kapımda‘nın hikayesi.. Gelelim Merak Edilen Sorularımıza..

ev yapımı köy ürünleri doğal köy ürünleri organik ürünler doğa kapımda dogakapimda
Öncelikle sizleri biraz tanımak istiyoruz. İşini severek yapan bir aile olduğunuzu gözlemledik. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba, ben Gizem Yonca, Annem Ayşe Yonca, Babam Mustafa Yonca ve küçük de bir kardeşim var Sinem Yonca. Evet haklısınız işimizi severek yapıyoruz. Biz bir aile işi yapıyoruz.

Doğakapımda serüveni nasıl başladı? Müşterilerinizin neredeyse tamamı memnuniyetlerini dile getiriyor, Ev yapımı köy ürünleri adeta mükemmel, bunun sırrı nedir?

Memnuniyetlerimizin sırrı, biz müşterilerimize gönderdiğimiz ürünlerde kendi mutfağımızdan daha özenli davranıyoruz. Bu özen de bizi memnuniyete ve müşterilerimizin ürünleri beğenmesine götürüyor ki bizim en büyük amacımız da bu. Doğa Kapımda serüveni derseniz, benim çok örneklerim vardı çok hevesliydim.. annemi de ikna ettim, işin sosyal medya kısmından ben sorumlu olacağım dedim sonrasında tanıtımlara videolara başladık.

Doğakapımda yalnızca bir aile girişimi mi? Çalışan istihdamı sağlıyor musunuz?
ev yapımı köy ürünleri doğal köy ürünleri organik ürünler doğa kapımda dogakapimda


Evet çalışanlarımız var ama onlar da kendi ailemizden çünkü kendi işimizi kendi ailemiz daha özenli yapar diye düşünüyoruz.

Ürünlerinizin yasal güvencesi var mı herhangi bir denetime tabi tutuluyorlar mı?

Yasal güvencemiz var; Vergi Dairesine ve İlçe Tarım Müdürlüğü’ne kayıtlıyız. İlçe Tarım Müdürlüğü Tarafından sık sık denetime tabii tutuluyoruz.

Kendi üretiminiz olmayan dışarıdan bir ürün temini yapıyor musunuz?

Dışarıdan temin ettiklerimiz sadece bal ve tahin. Bunun sebebi de bir kovanımızın ve susam tarlamızın olmaması, kendi elimizden geçmeyen tek ürünler bunlar. Ama onlar da yine kesinlikle çok çok güvendiğimiz yine analize tabii tutulan ve aile yakınlarımızdan aldığımız ürünler.

Doğal ürünlerin marketlerden aldığımız paketli ürünlerden farkı nedir? Sizin ürünlerinizde bu farkları nasıl gözlemleyebiliriz?

Bizim sloganımız bu. ”Anne eli değmiş gibi” yani annenizin mutfakta yaptığıyla marketten aldığınız hazır gıda kesinlikle aynı lezzette,aynı kokuda olmadığını aynı hissiyatı vermediğini siz de biliyorsunuzdur. Biz de böyle düşünüyoruz kendi emeğimizi sunuyoruz.

Mevsim şartları sizi nasıl etkiliyor mevsimsel ürünler odaklı mı çalışıyorsunuz.

Tüm meyve ve sebzeler mevsiminde üretiliyor zaten. Çevremizde çok şükür o tarz tarlalarımız bol bulunuyor, ailemiz kapıyı hep açık tutuyor, kışın yağmur çamur olduğu için bağa bahçeye gidileceği zaman bu şartlar bizi biraz zorluyor.

Doğakapımda instagram sayfanızda kendinizi çok güzel ifade ediyorsunuz. Çok doğal görünmenize rağmen paylaşımlarınız oldukça profesyonel düzeyde. Sosyal medya kullanımı üzerine bir eğitiminiz var mı? Bunu nasıl başarıyorsunuz?
ev yapımı köy ürünleri doğal köy ürünleri organik ürünler doğa kapımda dogakapimda

Bu kesinlikle tecrübe; ilk paylaşımlarımızdan bugüne doğru baktığımızda görüntü kalitesi olsun benim konuşmam olsun veya özgüvenim olsun gerçekten çok değişti ilk başlarda tabiki bir utangaçlık oluyordu. Birkaç fotoğrafla ilerlemiştik, sonra memnuniyetlerimiz geldi, kendimize güvenimiz geldi.. Daha geniş bir alana,kitleye hitap etmeye başlayınca doğal olarak yaptığımız işin hakkını vermemiz gerekiyor. Kendi çabalarımızla başardık bunu. Hiçbir şekilde sosyal medya üzerine eğitim almadım, zaten yaşım da 13.

Ürün yelpazenizde neler var? Yeni eklemeyi düşündüğünüz ürünler var mı?

Ürün yelpazemiz oldukça geniş. Ev yapımı köy ürünleri dendiğinde akla gelen hemen hemen hemen her şey mevcut. İnstagram hesabımızda daha detaylı olarak ürünlerimize ulaşabilirsiniz. Yeni eklemeyi düşündüğümüz ürünler de var, ilerleyen günlerde instagram hesabımızdan paylaşacağız. Şu anda yeni bir iş yerimiz açılıyor, orada her şeyimiz müthiş bir şekilde planlandı, harika bir yerde planlanmış bir projeye yakışır sürprizler ve yeni ürünler… Olmazsa olmaz!

Covid-19 pandemisi birçok sektörü kötü yönde etkiledi. Pandeminin size yaşattığı zorluklar neler ya da satışlara olumlu yönde bir etkisi oldu mu ?

Pandeminin bize yararı.. yani satışlar üzerinde olumlu etkisi oldu diyebilirim. Sokağa çıkma yasaklarından dolayı üretim bir süre aksadı yeni iş yerimiz için de birazcık vakit kaybı oldu ancak satışlar konusunda insanlar genelde internet alış verişine yöneldiği için bizim satışlarımızda da artma oldu ve daha sıkı çalıştık.

Geldiğiniz nokta gerçekten büyük çalışma ve azmin zaferi gibi görünüyor. Yorulmuyor musunuz? Yoğunlukla nasıl başa çıkıyorsunuz?

Çok teşekkür ederiz elbette yoruluyoruz ama bizim gerçekten sevgi dolu bir ailemiz var annem olsun babam olsun gözümüzün içine baktığımızda yorgun olduğumuzu mutlu olduğumuzu anlayabiliyoruz ve bu huzur gerçekten paha biçilemez ve Çekirdek ailem hariç benim çok geniş bir ailem var sosyal medya üzerinde. DM’den çok fazla memnuniyet ve tebrik mesajları geliyor, bunun mutluluğunu hiçbir şeye değişmem yani kitap öneren takipçilerimiz bile oluyor bunlar için tüm aileme geniş aileme sonsuz teşekkürler ediyorum.

Doğakapımda girişiminizi taşımak istediğiniz nokta nedir, farklı bir proje ile ilgili planlarınız var mı? Bulunduğunuz yer sizce yeterli mi?

Bizim hedefimiz büyümek ve geniş bir kitleye sahip olmak. Bu konum bizi tabiki mutlu ediyor ama asıl hedefimiz çok üretmek büyük görünmek değil. Az ve öz olsun ama kaliteli olsun. Bizim küçük bir müşteri kitlemiz de olsa en azından memnun kalsınlar. Zaten O memnuniyet, bizi başka birine tavsiye etmelerine yol açıyor ve biz bu şekilde büyüdük. Memnun olan müşterilerimizin hepsinden Allah razı olsun. Onlar bizi bir tanıdığına tavsiye ettikçe sürekli referans müşteri oluyor ,bu bizim büyümemizi sağladı. Hamdolsun diyoruz tabii ki.. gidebildiğimiz yere kadar gitmeyi düşünüyoruz.

Son olarak müşterilerinize ve takipçilerinize söylemek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Bize gözü kapalı güvenen, memnuniyetini eleştirisini belirten, sadece videolarımızı izleyen bile tüm takipçilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Herkes bizim için çok değerli, herkese hayırlı günler, mutlu günler diliyoruz.

Yorumcablog ailesi olarak ev yapımı köy ürünleri konusunda son derece güvendiğimiz ve beğendiğimiz, Doğa kapımda girişimcileri ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdik. Kendilerine aşağıda eklediğimiz sosyal medya hesabından ulaşabilir, harika ürünlerini keşfedebilirsiniz. Ve gerçekten de bunu şiddetle öneriyoruz, sosyal medya hesaplarına girince bize kesinlikle katılacaksınız. Kendilerine başarılar diliyor ve kalitelerinin devamını temenni ediyoruz..

Doğa Kapımda İnstagram Adresi İçin TIKLA!

Yorumca.com ailesi olarak belirtmek isteriz ki tanıtım kategorimizde paylaştığımız kişi ya da kuruluşlardan herhangi bir tanıtım ücreti almıyoruz. Ve bu kategoride yayınlamış olduğumuz yazılar kuru kuruya yazılmış reklam yazıları kesinlikle değildir. Alanında başarılı olduğuna inandığımız ve deneyimlediğimiz kişi ya da kuruluşlar hakkında paylaşımda bulunmaya özen gösteriyoruz. Tavsiye nitelikli tanıtım yazılarımızı değerlendirmeniz ve fayda sağlamanız dileğiyle…
Batman Su Arıtma Röportajı için TIKLA!

KPSS Fenomeni Semra Dilekçi Röportajı İçin TIKLA!

Pampas Otundan Yılbaşı Ağacı Yapımı İçin TIKLA!

Orkide Bakımı Hakkında Herşey İçin TIKLA!

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

4 thoughts on “Doğa Kapımda! Doğadan Sofranıza Bir Başarı Hikayesi!

 • 9 Ocak 2021 tarihinde, saat 21:00
  Permalink

  Elinize sağlık çok güzel bir röportaj olmuş

  Yanıtla
 • 9 Ocak 2021 tarihinde, saat 21:10
  Permalink

  Çok faydalı bir röportaj devamını da bekliyoruz

  Yanıtla
 • 10 Ocak 2021 tarihinde, saat 15:09
  Permalink

  Oncellikle yorumca ailesine tesekkur ederim beni doga kapimda sayfasiyla tanistirdigi icin

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: