Bodrum Orak Adası Tekne Turu Yorumlar ve Fiyatları

Bodrum Orak Adası Tekne Turu Yorumlar adlı içeriğimizi sizler için hazırladık. Bodrum’un en gözde tekne turlarından olan Orak Adası Tekne Turu hakkındaki deneyimlerimizi paylaşacağız. Bodrum Orak Adası Tekne Turu Fiyatları, Bodrum Orak Adası Tekne Turu Koyları, Bodrum Orak Adasına nasıl gidilir.. tüm bilgiler bu içeriğimizde.

Bodrum Orak Adası Tekne Turu Yorumlar.. Orak adası Bodrum’un en güzel tekne turu rotalarından biri. İnternet üzerinde yaptığımız araştırmalarda turun rotasında yer alan koyların güzelliği, birkaç koyda sahile çıkma imkanın olması gibi sebepler sebebiyle biz de bu rotayı tercih ettik ve oldukça memnun kaldık. Bu güzel teken turu ile ilgili yorumlarımızı sizler ile paylaşacağız..

Bodrum Orak Adasına Nasıl Gidilir?

Biz Bodrum Kumbahçe sahili yanında bulunan Halikarnas Günlük Tur Tekneleri İskelesinden teknemize ulaştık. Buraya tıklayarak konumuna ulaşabilirsiniz. Söz konusu iskele Zeki Müren Sanat Müzesinin hemen aşağısında bulunuyor. Çok şiddetli olarak tavsiye ediyoruz ki iskelenin olduğu sahile bakan en alt caddeye arabanız ile inmeyin çünkü park yeri ve otopark bulmak çok zor. Zeki Müren Sanat Müzesine varmadan ilk sola döndüğünüzde aracınızı park edebileceğiniz geniş bir ücretsiz alan bulunuyor (2023 Ağustos ayında durum böyle idi durum değişmiş ise mutlaka yorumlarda belirtin).. Bilenler bilir bu kadar kalabalık bir turizm bölgesinin kalbinde ücretsiz bir park alanı bulmak çölde vaha bulmak gibidir. Zeki Müren Sanat Müzesinin hemen karşısında Belediyeye ait ücretli bir park alanı var fakat boş yer bulmanız zor olacaktır.

 orak adası tekne turu yorumlar
Bodrum, Bodrum..

Bodrum Orak Adası Tekne Turu Yorumlar

Öncelikle tüm tekne turları için ortak tavsiyemiz eğer gidilen koylarda denize girmeyeceksiniz tekne turlarına gitmeyin. Sonuç olarak 11:00 da başlayan tekne turu 18:00’a kadar sürüyor. Denizde teknede geçireceğiniz 7 saat süren bir yolculuk denize girip ferahlayıp eğlenmediğiniz sürece bir eziyete dönüşecektir. Side antik kenti rehberimiz için tıklayın!!

Orak Adası Tekne Turunun en güzel özelliği koyların genelinde karaya çıkma imkanının yer alması… Suyun sığ olduğu yerlerde ayağınızın yere değerek yüzme imkanınızın olması. Böylelikle yüzme bilmeyenler için de tercih sebebi oluyor.

Orak Adası Tekne Turu Yorumlar için olumsuz bir ufak bilgi ekleyelim. Orak adası tekne turu koyları arasındaki mesafeler çok kısa değildi, özellikle dönüş yolculuğumuz kırk dakika kadar sürdü diyebiliriz. Açıkçası bu bir tekne turu için fazla bir süre gibi geldi fakat yüzdüğünüz güzel koyların buna değeceğine emin olabilirsiniz. Yaz tatili otel seçimi tüyoları için bu yazımıza göz atın!

Bodrum Orak Adası Tekne Turu Fiyatları 2023 yılı itibari ile kişi başı 400 lira idi. Tur ücretine tavuk şiş, makarna ve salata içeren menü dahil fakat aşırı doyurucu olduğunu söyleyemeyiz. İçecekler teknede 75 lira su 20 lira idi. Tur başlangıcında iskeledeki simitçiden simit aldık :). Denize girip çıktıkça acıkıyorsunuz bu sebeple yanınızda atıştırmalık bir şeyler bulundurmak akıllıca olacaktır. Ucuza tatil nasıl yapılır adlı yazımızı okumak için buraya tıklayın!

Tekne turu sizi 5 adet muhteşem koya götürüyor. Her koyda en az yarım saat yüzme molası var ilk durak olan mağaralı koyda ücretli bir doğal havuz var fakat biz tercih etmedik en beğenmediğimiz koy da bu ilk koy oldu. Diğer koylar daha ilgi çekici idi.

Teknenin üst katında ve ön güvertesinde güneşlenmek için hazırlanmış minderler yer alıyor. Yeterli sayıda da yer var. İç kısmında da masa ve sıralar ile düzenlenmiş oturma alanı yer alıyor.

Teknede tuvalet ve duş yeri mevcut, tuvalet ve diğer alanlar oldukça temizdi. Tekneye girişte terliklerinizi çıkarıyorsunuz. Tur boyunca teknenin her alanında yalın ayak olarak dolaşılıyor.


Harika Bodrum manzarası ve Orak adasının muhteşem koylarıyla unutulmaz bir gün geçirdik. Mutlaka denemeniz gereken bir tekne turu olan Orak Adası Tekne Turu deneyimlerimizi sizler ile paylaştık.. Unutmadan ekleyelim Zeki Müren Sanat Müzesi’de tekne turu sonrasında uğramanız gereken muhteşem bir yer.. Usta Sanatçımız Zeki Müren’i de rahmetle anıyoruz.. Sormak ve eklemek istediğiniz konularla ilgili yorumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.. Sağlıklı, Mutlu günler dileğiyle..

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Bodrum Orak Adası Tekne Turu Yorumlar ve Fiyatları” konusunda Bir Fikir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir