Kafro Pizzeria Yorumlar, Fiyatlar ve Tüm Bilmeniz Gerekenler!

Son zamanlarda oldukça popüler olan Kafro Pizza ya da diğer bir adı ile ”Kafro’s Pizzeria” hakkındaki deneyimlerimizi sizler için değerlendirdik. Sanal ortamda bir çok bilgi yer almasına rağmen farklı bir bakış açısıyla sizleri bilgilendirmek istedik. Kafro köyü pizza yorumları, Kafro Pizza fiyat bilgileri, kafro köyü nerede, kafro pizza ne zaman açık gibi soruların hepsi ve tüm diğer bilmeniz gerekenler içeriğimizde.
Kafro Köyü Nerede, Kafro Köyü Yolu nasıl?

Kafro Pizzeria Yorumlar konusuna geçmeden önce yol hakkında birkaç bilgi verelim.. Güneydoğu gezinizde, özellikle Batman, (Batman nasıl bir yer memurlar için öneriler burada!) Mardin, Şırnak illerinde iseniz yaklaşık 1-2 saat içerisinde ulaşabileceğiniz bir lezzet: Kafro Pizza. Kafro köyü bir diğer resmi adıyla Elbeğendi köyü Mardin İli, Midyat İlçesine bağlı ve ilçe merkezine 22 kşlometre uzaklıkta ufak bir köy. Midyat-Nusaybin yolu üzerinde yer alıyor. Yol genel olarak temiz fakat tek şeritli yol olarak gidiş geliş bir şekilde. Yemişli köyünün hemen çıkışında Kafro tabelasını görüp sola döndüğünüzde yaklaşık 3 kilometre sonrasında Kafro Köyüne ulaşıyorsunuz. Midyat ilçesine yolunuz düştü ise mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer. Köy olması da sizi korkutmasın köye giden giriş yolu da yeni asfaltlanmış düzgün bir yol.

Kafro Pizza Köyü Genel Durumu ve Kafro’s Pizzeria İlk İzlenimler Hakkında..
kafro pizza
Kafro Pizza Girişi

Kafro Köyü Midyat taş evlerinin mimarisi ile oluşturulmuş 8-10 adet evden oluşuyor çok büyük bir köy değil ve açıkçası köyde Kafro’s Pizzeria dışında dikkat çekici bir şeye pek rastlamadık. Kafro Pizza için eylül ayının ikinci cumartesi gününü baz alırsak oldukça kalabalıktı. Aracınızı park edebilecek yerler var zaten yolun tamamında Kafro Pizza için sıralanmış araçları göreceksiniz.( Kafro pizza saat kaçta kapanıyor ) Dükkanın saat 19:00 itibari ile kapanması sebebiyle 17:00’dan kapanışa kadar en yoğun saatlerini geçiriyor. Kalabalık bir gün için konuşursak girişte adınızı sıraya yazdırıp bekliyorsunuz ve masalar boşaldıkça sıra ile sizi içeriye alıyorlar. Biz yaklaşık 20 dakika bekledik, restoranda herhangi bir çay kahve vs. servisi olmadığından yemeğini bitiren kalkıyor bu yüzden sirkülasyon oldukça fazla. Menü de yalnızca pizzalar ve soğuk içecekler var bu yüzden pizza sevmeyenler için herhangi bir alternatif mevcut değil. ”Pizza sevmem ben başka bir şeyler yerim” diye düşünüp gitmeyin aç kalırsınız. Çalışanlar işlerinde iyi ve ciddiler. Gördüğümüz tüm çalışanlar Süryani idi ve kendi aralarında Süryanice konuşuyorlardı. Bu arada, tesis PAZAR VE PAZARTESİ GÜNLERİ KAPALI!

Kafro’s Pizzeria Denediğimiz Pizzalar ve Lezzet Hakkında Yorumlar..

Biz 4 farklı pizza deneme imkanı bulduk. Menü içerisinde 17 adet farklı pizza var. Kafro Pizza fiyat konusunda ortalama düzeydeydi. Kafro’s Pizzeria ait resmi internet sitesinde menü içeriği ve fiyatlar yer alıyor. Bizim deneyimlediğimiz pizzalar: PIZZA MIA, PIZZA PROSCUTTO E FUNGHI, PİZZA KARIŞIK ve PİZZAİOLO bu pizzalar hakkında birkaç ufak yorum paylaşalım..

PIZZA MIA genel olarak domates tadının baskın olduğu bir pizza ana protein olarak tavuk bulunduruyor. Tavuklu pizza sevenler için güzel bir tercih olacaktır.

PIZZA PROSCUTTO E FUNGHI de öne çıkan lezzetli hindi fümeler. Yöresel zeytinler de pizza içerisinde bütün olarak yer alıyor. Hindi füme gerçekten lezzetli idi.

PİZZA KARIŞIK klasik sucuklu bir pizza fakat içerğinde farklı olarak beyaz soğan bulunduruyor ve bize göre oldukça yakışmış bir tat.

PİZZAİOLO aslında içerik olarak karışık pizzaya benziyor fakat içeriğinde jalapeno biberler bulunuyor ve soğan mor soğan olarak geliyor. Oldukça acı bir pizza acı severler için harika bir seçenek.

Kafro pizzeria yorumlar
Soldan Sağa: 1. PİZZAİOLO 2. PIZZA PROSCUTTO E FUNGHI 3. PİZZA KARIŞIK 4. PIZZA MIA

Pizzaların içeriği, detaylı menü ve fiyat bilgilerine Kafro’s Pizzeria internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kafro Pizzeria Yorumlar: Pizzalar, sunum ve içerik hakkında genel bir yorum yapmak gerekirse genel olarak pizzalar boyut itibari ile doyurucu 5 kişi 4 pizza ile rahatlıkla doyabilir. 3 kişi için 2 pizza, 2 kişi için ise açlık durumuna göre 1 veya 2 pizza düşünülebilir. Kullanılan malzemelerin özel olduğu gayet belliydi gerçek bir italyan pizzası yediğinizi hissediyorsunuz. Hamur olarak içi çok ince kenarları hafif kalın ve iyi pişirilmişti. Peynir konusunda dikkat çekici bir durum yoktu. Bol peynir sevenler için görevlilere danışarak uygun pizzayı seçmelerini öneriyorum. Dikkat çekici bir durum daha vardı masada hiçbir şekilde hazır soslar yer almıyor. (ketçap, mayonez vs.) El yapımı 4 çeşit sos pizza ile birlikte geliyor fesleğen, biber, kekik, sarımsaklı olarak hazırlanan bu soslar olaya farklı bir boyut katıyor. Fesleğen sosu benim kişisel favorim oldu.

Kafro Pizza Soslar

Kafro Pizzeria Yorumlar Konusunu yavaş yavaş özetlemek gerekirse, Kafro Pizza gerçek bir italyan pizza deneyimini yaşamak için harika bir uğrak yeri. Fiyat konusunda büyük süprizler yaşamayacağınız, salaş ve güzel bir mekan. Ama şunu belirtmek gerekiyor ki Kafro Köyü lezzetli bir pizza dışında başka bir şey vaat etmiyor. Restoranın esas mottosunun da bu olduğunu tahmin ediyoruz. Çünkü menü tamamen pizza ile sınırlandırılmış ve yoğunluk sebebiyle oturup geniş zaman geçirebileceğiniz bir yer olarak düzenlenmemiş durumda.. Sizler de içeriğimize katkıda bulunmak adına restoran ile ilgili deneyimlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirisiniz.. Belirtmek isteriz ki burada yer alan bilgiler bizlerin kişisel yorumlarıdır. Okuyucularımız ile deneyimlerimizi aktarmak amacıyla oluşturulmuştur. Herhangi bir reklam veya farklı bir amaç içermemektedir.

Güneydoğu gezinize eklemeniz gereken diğer alternatiflerle ilgili yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz!,

Diyarbakır Eğil Barajı ve Eğil Peygamber Kabirleri

Hasuni Mağaraları Nerede? Binlerce Yıllık Muhteşem bir Mağara Şehri!

Kafro’s Pizzeria internet sitesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Kafro Pizzeria Yorumlar, Fiyatlar ve Tüm Bilmeniz Gerekenler!” konusunda Bir Fikir

  1. Pizza yemeği çokta sevmiyorum Midyat ta kebap yemeği tercih ederim ama ilk defa denedim güzeldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir