Pavillo 3 Kişilik Çadır Yorumları, Festival Çadır Önerisi!

Bestway Pavillo 3 Kişilik Çadır Yorumları ile sizlerleyiz. Çadır önerisi arayanlar için harika bir içerik hazırladık. Ucuz Çadır Önerisi isteyenler için hem kaliteli hem de geniş bir seçenek olan Bestway Pavillo Cooldome 3 Kişilik Çadır hakkındaki ilk izlenimlerimizi sizler ile paylaşıyoruz. Festival çadırı önerisi isteyenler çadır almadan önce mutlaka yazımızı değerlendirin. Kamp Çadırı önerisi arayanlar buraya..

Pavillo 3 Kişilik Çadır ie tanışmamız Milyonfest Müzik Festivaline katılma fikri ile ortaya çıktı. Malum yaz aylarının gelmesi ile Çadır Festivalleri de ardı ardına takvimlerini yayınlamaya başladı. Festival çadırı olarak alternatifleri değerlendirirken Koçtaş Mağazasında karşımıza çıkan Bestway Pavillo Cooldome 2 Kişilik çadırı inceleme fırsatı bulduk. Kumaşının yapısı ve çadırın genel duruşu diğer ucuz çadır önerilerine göre daha çok hoşumuza gitti. İlk Çadır deneyimimiz olacağından bütçemize uygun bir fiyat performans ürünü arıyorduk. Fakat bulunduğumuz şehirde yer alan Koçtaş Mağazasında Bestway Pavillo Cooldome 3 Kişilik Çadır bulunmuyordu. Bizde Koçtaş Ankara şubelerinden birinden alarak bir yakınımızın yardımı ile kargoladık. Daha sonra aynı çadırın A101 mağazalarında satıldığını öğrendik fakat bizim aldığımız dönemde Koçtaş Mağazasındaki fiyatı daha uygun durumdaydı. Lafı fazla uzatmadan gelelim çadırımızın resimlerine ve Pavillo 3 Kişilik Çadır yorum ve izlenimlerimize.

Bestway Pavillo Cooldome 3 Kişilik Çadır Ölçüleri

Öncelikle şunu bilmenizde fayda var. Çadır ebatları baz alındığında kişi sayısı olarak sınıflandırılırken bir kişinin 70 cm’lik bir genişlikte uyuduğu hesaplanıyor. Fakat bu ölçü ortalama bir insan için en asgari değer diyebiliriz. Çadır ebatı ilk olarak düşünmeniz gereken husus bu konuda dikkatli olmalısınız. Kişi sayısını her zaman bir kişi eksik olarak düşünmelisiniz. Bir çadır üç kişilik ise aslında iki, iki kişilik ise aslında bir kişiliktir. Pavillo 3 Kişilik Çadır 2.10*2,10 boyutlarıyla 2 kişinin rahatlıkla sığabileceği ölçülere sahip. Resimlerde de iki ayrı yatak süngerinin rahatlıkla sığıdığını görebilirsiniz.

pavillo bestway 3 kişilik çadır içi
pavillo çadır sineklik
pavillo çadır sineklik 2

Kumaş ve Zemin Yapısı

Kumaş yapısı emsallerine göre oldukça sağlam ve kaliteli duruyor. Dikişleri de gayet iyi görünüyordu. Sağından solundan dikiş atacak gibi bir durumu yok. Genel olarak çadırlar doğa şartlarından ve kurulum, toplama gibi aksiyonlardan kötü etkilenirler. Çadırınızın bu etkilerden hasar almaması kaliteli bir malzeme yapısı olması gerekir. Çadırda üst fener asma ipi ve eşya cebi de bulunmakta, bunlar küçük ama güzel ayrıntılar. Ayrıca genel olarak çadırlarda sinekliklerin genişlikleri sorun kaynağıdır. Birçok çadır sinekliği için küçük böcekleri geçirmesi dolayısıyla şikayet edilir. Resimde de görebileceğiniz gibi Pavillo Çadır sinekliği bu konuda oldukça iyi görünüyor. Tavanda ve ön girişte yer alan pencereler çadırda hava akışının sürekli olmasını sağlıyor. Şunu da belirtmek gerekir ki; çadırlarda sorun olan koku problemi bu çadırda yok. İlk açılışta hafif bir plastik kokusu vardı fakat 2 gün havalandıktan sonra eser kalmadı.

pavillo coldome çadır
pavillo coldome çadır

Kurulum ve Toplama

Pavillo’nun benzer malzemelerden üretilmiş otomatik çadırları da mevcut. Araştırmalarımızda otomatik kurulum çadırların bir süre sonra işlevselliğini yitirdiğini öğrendik. Bu sebeple Otomatik kurulum çadır yerine Manuel kurulum çadır tercih ettik. Otomatik çadır mı manuel çadır mı? Sorusunun cevabını arayanlar için de buradan yanıtlamış olalım Manuel Çadırlar da genel itibariyle basit şekilde kuruluyorlar. Toplam kurulum ve toparlma süresi 10 dakikayı geçmiyor. Otomatik çadırların aksine çok daha az yer kaplıyorlar. Kurulum için biribirine geçmeli olan bağlı çıtaları birleştirerek çadır üzerindeki hazır kanallardan geçiriyorsunuz. Üst kısımda çıtaları bağlayarak köşelerde çıta uçlarını geçme yerlerine geçirmeniz gerekiyor. Gergin bir şekilde iskeleti hazır olan çadırınızı kazıklar ve ip yardımıyla sabitleyerek kurulumu tamamlıyorsunuz.

pavillo coldome çadır resimleri

Eksileri;

 • Fiyat istikrarı yok farklı satış kanallarında çok farklı fiyatlara satılıyor dikkatli olun.
 • Renk seçeneği yok tek tip olarak satılmakta.
 • Tavanda havalandırması mevcut fakat yan kısımlarında pencere bulunmuyor.
 • Çadır diğer tüm çadırlar gibi 3 kişi denmesine karşın 2 kişilik kullanıma daha uygun.
 • 1.90 ve üzeri, uzun boylu kullanıcılar için yeterli gelmeyebilir.

Paket İçeriğindeki Ürünler

pavillo coldome çadır yer kazıkları
Yer Kazıkları
pavillo coldome çadır yer kazıkları germe ipleri
Germe İpleri
pavillo coldome çadır paket
Paket Görüntüsü

Oldukça kullanışlı ve geniş olan bu ürünü biz çok beğendik ve kamp çadırı arayanlar için deneyimlerimizi paylaşmış olduk. Sizler de yorumlarda beğendiğiniz ürünleri önerebilirsiniz. Sağlıklı günler dileğiyle..

Kondisyon Bisikleti Önerimiz için TIKLAYIN!

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

One thought on “Pavillo 3 Kişilik Çadır Yorumları, Festival Çadır Önerisi!

 • 29 Temmuz 2022 tarihinde, saat 23:03
  Permalink

  Kamp plani yapma oncesi bu yazinin karsima cikmasi cok iyi oldu tesekkurler

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: