Yaz Tatili Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler ve tatilciler için harika tüyolar.. Yaz aylarının yaklaşması ile Tatil Sezonu da yavaş yavaş açılmaya başladı.. Yılın ilk çeyreğinden itibaren başlayan erken rezervasyon fırsatları ile tatilciler otel seçimi yapmaya başladılar bile. Özellikle ilk kez bir otel tatili yapacak kişiler için yüzlerce otel arasından kendine en uygun olanı seçmek gerçekten zor bir meziyet.. Yorumca.com olarak sizlere yardımcı olacak bir doğru otel seçimi rehberi hazırladık. Tatil için Otel Seçerken nelere dikkat etmeliyiz diyenler için faydalı bilgiler yazımız içeriğinde..

Yaz tatili Otel Seçimi yaparken ilk olarak üzerinde durmanız gereken konu nasıl bir tatil beklentisi içerisinde olduğunuz.. Öncelikle muhtemel senaryoları değerledirelim.. Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler‘e daha sonra değineceğiz..


-Balayı tatili mi?
-Çocuklarınız var mı?
-Deniz mi Havuz mu tercih edersiniz?
-Alkol kullanıyor musunuz?
-Dinlenmek mi Eğlenmek mi istiyorsunuz?

Tüm ihtimaller üzerinden sırayla konuşalım.. Sonrasında da kısa kısa yapmanız gerekenleri maddeler halinde açıklayacağız..

Balayı tatili yapmak isteyen çiftler genel olarak düğün koşuşturmacalarından yeni çıkmış çocuksuz ve dinlenme ihtiyacı duyan yetişkinlerdir. Balayı oteli için düşünülecek ilk kriter otelin bir +16 yetişkin oteli olması kriteri. Çocuk demek gürültü demektir bunu unutmayın. Ayrıca çocuk kabul eden otellerin bir çoğu sizi eğlendirmek için harcayacağı eforun büyük bir kısmını çocuklar için düzenlenen aktivitelere harcar.. Çocuğunuz yoksa tüm bunlardan uzak durun.. Balayı demek pastanın üstündeki çilek demektir, düğün için para harcadığınız bi sürü saçma şey sonrasında belki de parasını en hak eden olaylardan biri. Balayı tatili yaparken masraftan çok da kaçınmayın sonuçta 20 yıl sonra bile bu tatili konuşacaksınız.

Çocuklu çiftler için en önemli kriter ise çocuklar olmalı emin olun ki çocuklar ne kadar eğlenirlerse sizi o kadar rahat bırakacaklar ve siz de o kadar eğlenebileceksiniz. Çocukların bir tatilde en çok aradığı şey Aquaparklardır. Farklı özelliklerde kaydırakları ve havuzları olan otelleri tercih edin. Çocukların eğlenebileceği spor ve aktivite alanlarının olup olmadığından emin olun.

-Denize sıfır oteller her daim daha pahalıdırlar. Tamamen aynı özelliklere sahip fakat denize sıfır olmayan bir oteli çok daha uyguna satın alabilirsiniz.. Denize tamamen yakın olmanın sizin için ne kadar önemli olduğuna karar verin.

-Alkol kullanımı da otellerde gayet önemli bir konu.. Alkol kullanmayan kişilerin bu tarz oteller tercih etmesi ya da rezervasyon şeklini alkolsüz olarak tercih etmesi fiyat konusunda oldukça avantaj sağlayacaktır.

-Her ne kadar siz ailenizle arkadaşlarınızla tatil yaptığınızı düşünüyorsanız aslında o otelde konaklayan herkesle tatil yapıyor olacaksınız bu yüzden otelin kimler tarafından tercih edildiğini ve bu zümrenin size hitap edip etmeyeceğine dikkat edin.. Bazı beldeler oteller dinlenmek isteyenlerin tercihi iken bazı yerler ise sınırsız eğlence arayan kişilerin tercihi.. Bu sebepledir ki otellerde bu zümrelere göre kendilerini şekillendiriyorlar..

Size uygun beldeyi ve otel tipini kafanızda şekillendirdiniz ve bir bütçe belirlediniz.. Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler;
Yaz Tatili Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yaz Tatili Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler


-İmkanınız var ise otel rezervasyonunu Ocak, Şubat aylarında erkenden yapın.


-Otel rezervasyonu yaparken aracı internet sitelerinde fiyatları karşılaştırın ve ayrı olarak otelin kendi iletişim numarasını mutlaka arayın bazı oteller direk rezervasyonlarda avantajlar sunabiliyorlar.


-Değerlendirdiğiniz oteli instagram üzerinden konu etiketi şeklinde aratın.. Otelin gerçek misafirlerinin isin etiketi üzerinden paylaştığı fotoğraflar size otelin vitrin resimleri yerine gerçek fotoğraflarını sunacaktır. Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler listemizde en önemli husus araştırma yapmak!


-Yine değerlendirdiğiniz otelin ismini youtube üzerinden aratın. Özelikle rus Youtuberlad kaldıkları otelleri baştan sona çekiyorlar. Özellike yemek seçenekleri havuz ve plaja dair gerçek görüntülere erişebilirsiniz.


-Aracı sitelerdeki yorumlar haricinde Google kullanıcı yorumlarını mutlaka okuyun özellikle olumsuz yorumları dikkatli inceleyin. -Özellikle olumsuz yorumları mutlaka kendi akıl süzgeçinizden geçirin. Şunu sakın unutmayın ki yorumların tamamını dikkate alacak olursanız hiçbir şekilde otel seçemezsiniz. Örnek vermek gerekirse bir otel ile ilgili “çok fazla haşere, sivri sinek vs olduğu ve durulamadiğı” yorumu dikkate değer bir yorumdur. Mutlaka düşünülmelidir. Ancak “X adlı garson çok kabaydı ve odamızın musluğu damlatıyordu” tarzı yorumlar çok da dikkate alınmamalıdır. Unutmayın ki yüzlerce odası ve yüzlerce çalışanı olan ve milyonluk yatırımların ürünü olan bu otellerde bu tarz aksilikler yaşamak gayet olağandır. Bu tarz şeyler ile karşılaşmanız dahilinde sizin olaya bakış açınız tatilinizin seyirini belirleyecektir.


-İptal sigortanızın olması özellikle çok erken yapılmış rezervasyonlarda işinize gelecektir. Yalnız sigortanın detaylarını mutlaka öğrenin. Bazı iptal seçeneklerinde ücretin %40 ‘ı gibi düşük rakamlar iade ediliyor ücretin tamamının iade edileceğinden mutlaka emin olun.
-Otele ait günlük etkinlikler genel olarak tanıtım sitelerinde yer almaz zaten bu etkinlikler o günün koşullarında düzenlenir fakat yine instagram vb. sosyal medya araçları üzerinden günlük etkinliklere ait görüntülerden mukayese etmeye çalışın.. Canlı müzik nasıl, gösteri şovları var mı, plaj havuz etkinlikleri eğlenceli mi bu tarz sorulara ait fikir edinmek için paylaşılan videolara bakabilirsiniz.


-İlk sezonunu yaşayan oteller genel olarak sundukları olanaklara göre uygun fiyatlı olsalar da henüz organizasyonlarını tam tamamlamamış ve hatta fiziki yapılarını tam oluşturamamış olabiliyorlar.. Bir yanda ustalar boya badana yaparken diğer yanda tatil yaptığınızı hayal edin.. Gerçekten yaşanan şeyler bunlar.. Yine de birkaç yıllık otelleri tercih etmek, fiziki yapıları ve eşyaların kondisyonu açısından sizi tatmin edecektir. Yeni açılacak oteller ve son yıllarda açılan otellerin paylaşıldığı web sitesini de buraya bırakıyorum.

-Aldığınız konseptte nelerin ücretsiz nelerin ücretli olduğunu tüm detayları ile öğrenin.. Özellikle bazı oteller mide bulandırıcı derecede kısıtlamalar getirebiliyor. Verdiği sudan kısmaya çalışan oteller bile var.


-Son olarak belirtmek isterim ki herkesin öncelikleri farklılık gösterebilir. Örnek vermek gerekirse ben Aquapark’ı çeşitli olan, kum plajlı ve herşey dahil konseptli otelleri tercih ederim fakat otelin direk plaja sıfır olması çok da onemli değildir benim için.. En uygun fiyata en iyisini almaya çalışırım ve araştırmalarım sonucu otelin eğlence imkanları yeterli görünüyorsa benim için tamam demektir. Sizler de kendi önceliklerinizi belirleyip bu önceliklere uyan, en uygun oteli bulmak için yukarıda sıraladığım yöntemleri kullanarak kararınızı verebilirsiniz…

Şunu unutmayın ki harika bir tatil geçirmeniz büyük ölçüde yaklaşımlarınıza bağlıdır.. Eğlenmeyi istediğiniz taktirde büyük ölçüde eğleneceksinizdir, küçük detayları dert etmek yerine büyük resme bakıp anın tadını çıkarmak her daim lehinize olacaktır.. Hayatınızdan keyif alabilmeniz ve değerli anılar biriktirebilmeniz dileğiyle..

Binlerce yıl öncesine ait tarihi mağara şehri Hasuni Mağaraları içeriğimiz için TIKLAYIN!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Yaz Tatili Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler” konusunda Bir Fikir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir