Dota: Dragon’s Blood İnceleme, Harika Bir Uyarlama Anime!

Harika kurgusu ile Dota: Dragon’s Blood İnceleme içeriğimiz sizlerle. Netflix’in yepyeni anime dizisi Dota: Dragon’s Blood yorum ve görüşlerimizi sizler için paylaşıyoruz. Dota: Dragon’s Blood nasıl bir anime sizler için derledik.

Dota: Dragon’s Blood İnceleme ve yorumlardan önce kısaca hatırlatalım. Bilenler bilir fakat bilmeyenler için özet geçmek istiyorum Dota halihazırda 5’e 5 mücadelelerin yaşandığı çevrimiçi strateji oyunudur. Farklı özellikteki 100’ü aşan Hero seçeneği ile oyuncular bir harita üzerinden mücadele etmektedirler. Henüz ortada Steam vb. sistemler yok iken çizgi film benzeri efektler ile ortaya çıkan LOL daha doğmamışken Dota belli bir kitle tarafından her daim oynanılan bir oyundu. Konudan uzaklaşmayalım.. Geçtiğimiz günlerde Netflix’in yeni Anime dizisi Dota: Dragon’s Blood ile karşılaştım ve zaten bir Dota oyuncusu olduğumdan hemen izlemeye koyuldum ve bir çırpıda da ilk kitaba ait 8 bölümü bitirdim. Şimdi sizlerle mümkün olduğunca spoiler vermeden deneyimlerimi paylaşalım..

DİKKAT! OKUDUĞUNUZ BU İÇERİK SPOİLER İÇEREBİLİR!

Oyunu çok sevmemden midir bilinmez ben diziyi çok beğendim. Özellikle oyunda da sürekli kullandığım Mirana’nın hikayenin merkezinde olması ayrı bir hoşuma gitti.. Dizide görünen her yeni karakteri tahmin etmek çok aşırı zevkliydi. Oyunun birçok ayrıntısı dizide yer alıyordu. Oyunda karakterlerin söylediği ifadeler dizide belli anlara yerleştirilmişti özellikle Luna’nın bir sahnede direk oyundaki sözlerini tekrar etmesi gözümden kaçmadı..
Diziyi izlemeye başlarken acaba hikaye güçlü müdür? İyi oturtulmuş mu diye kaygılarım vardı fakat hikaye örgüsü de gayet başarılıydı. Her karakterin içinde bulundurduğu gizem özenle düşünülmüş gibiydi ve her karakterin iyi ve kötü yanları bi
Arada bulundurması da ayrıca keyif vericiydi.
Netflix gibi bir platformda böyle bir dizinin yer alıyor olması oyunun da popülerliğini büyük ölçüde arttıracağını düşünüyorum.
Yalnız aklımı kurcalayan bir nokta var. Bir Dota oyuncusu olarak karakterleri ve olayları rahatlıkla takip edebildim ve beğendim acaba Dota’ya tamamen yabancı biri de benim alacağım hazzı alıp diziye isinabilir mi merak ediyorum. Umarım öyle olur ve diziye ait yeni sezonlar hızlıca yüklenir..
Sizler de dizi ile ilgili düşüncelerinizi yorumlarınız ile bizimle paylaşabilirsiniz. Anime dizilerden hoşlanıyorsanız izlemenizi tavsiye ederim. Eğer hayatınızın herhangi bir bölümünde Dota oynadıysanız kesinlikle izleyin derim..
Sağlıklı günler dileğiyle..

Kedi bakımı ile ilgili tüm maliyetleri öğrenmek için TIKLAYIN!

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

Bunu Mutlaka Paylaşmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: